26.04.2022

قاچاق اعضای بدن

آشنایی با قاچاق اعضای بدن و نحوۀ مصئون ماندن

زبان های موجود

کمک و پشتیبانی

 این صفحه تنها به منظور اطلاع رسانی است. اگر در معرض خطر فوری قرار دارید، لطفاً با خدمات اضطراری یا یک سازمان مورد اعتماد در محله خود به تماس شوید

مشخصات سازمان های پشتیبانی را در پایین همین صفحه می توانید مشاهده کنید. برای رفتن به این بخش اینجا را کلیک کنید.

خطرات

اشخاصی که یک عضو بدن خویش را می فروشند با خطرات زیادی مواجه می شوند، از جمله:

خلاصه صفحه

این صفحه شامل بخش های ذیل میباشد

 • ویدیو
  تماشا کنید که، قاچاق اعضای بدن و خطرات مربوط به آن را تشریح میکند
 • مقدمه
  خلاصه ای از موضوع و نمای کلی صفحه ویب
 • سوالات رایج
  به سوالات رایج اشخاصی که قصد فروش عضو بدن را دارند، جواب بدهید
 • مطالعات موردی
  اعترافات اشخاصی که عضو بدن فروخته اند
 • دروغ ها و حقایق
  نمونه هایی از تصورات غلط رایج درباره قاچاق اعضای بدن و حقیقت آشکار شده
 • سازمان های پشتیبان
  از سازمان های حمایتی که کمک و مشاوره رایگان و محرمانه ارائه می کنند آگاه باشید.
 • داستان خود را شریک بسازید
  معلومات درباره نحوه تهیه یک راپور ناشناس از طریق STOP APP

این ویدیو را تماشا کنید

این ویدیوی 3-دقیقه ای یک نمای کلی از قاچاق اعضای بدن و خطراتی که اشخاص در زمان موافقت با انجام این عمل با آنها مواجه می شوند ارائه می کند. لطفاً مطمئن باشید که این ویدیو شامل هیچ نوع صحنۀ گرافیکی از عمل جراحی یا عواقب بعدی آن نیست.


YouTube

مقدمه

این صفحه درباره حقایق فروش اعضای بدن بعوض دریافت پول، معلوماتی را ارائه می دهد 

با دانستن تجربیات دیگران و نحوه کار دلالان  شما می توانید با خطرات آشنا شده و دانش لازم برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد آینده خود را به دست بیاورید.

نقل قول های موجود در این صفحه، گرفته شده از یک کتاب با عنوان “تجارت جان انسان: قاچاق اعضای بدن، شبکه های غیرقانونی، و استثمار” نوشتۀ شان کلمب است.

همه اسامی برای حفظ هویت افراد تغییر کرده است.

پیشنهاد

مردم در سراسر جهان فقر، بیکاری، بدهی یا مهاجرت اجباری را تجربه می کنند. اگر نگرانی های مالی دارید، می توانید انتخاب هایی را در نظر بگیرید که معمولاً به دلیل نیاز فوری به پول به آنها فکر نمی کنید.

ممکن است به شما پیشنهاد شود عضوی از بدن خود را در ازای مبلغ زیادی بفروشید و ممکن است وسوسه شوید به فردی که چنین پیشنهادی را ارائه می دهد اعتماد کنید. این شخص به شما اطمینان می دهد که این کار بدون درد است و به سرعت بهبود خواهید یافت. به نظر می رسد این پیشنهاد راه حلی برای مشکلات مالی شما باشد. متاسفانه این راه حل همیشه درست نیست.

ممکن است وضعیت شما بدتر شده, و با نتایج مخرب و بطولانی مدت مواجه شوید.

فروش عضو بدن خطرات بسیاری دارد، و می تواند باعث صدماتی نیز گردد. فروش عضو بدن در اکثر کشورها غیرقانونی بوده و ممکن است باعث ایجاد مشکلات صحی و مالی طولانی مدت  شما گردد. در این تجارت فریبکاری بسیار رایج است و احتمال پرداخت مقدار کمتر از مبلغ موافقت شده یا هیچ پولی به شما ندهند.

اطلاعات نادرستی در مورد تجارت اعضای بدن در اینترنت وجود دارد. به عنوان مثال، کلاهبرداری شامل دریافت 50 یورو در مقابل مشاوره با شخصی است که می خواهد اعضای بدن خود را بفروشد. این کار قانونی نیست و راهی برای فریب شما و سرقت پول شماست. بدون در نظر داشت قانونی یا غیرقانونی بودن پیوند عضو، هرگز نباید از شما خواسته شود که از “علاقه مندی معالجوی” یا مواردی از این دست برای نشان دادن علاقه به انجام عمل یا تسویه هزینه های مطب استفاده کنید. اگر از شما هزینه ای بخواهند، قطعا نشانه سوء استفاده یا فریب است.

برای دانستن جواب سوالات رایج و تجربیات دیگران، بیشتر بخوانید. شما می توانید در پایین این صفحه، معلوماتی را درباره سازمان هایی پیدا کنید که می توانند به شما کمک و پشتیبانی ارائه کنند. رفتن به پایان صفحه اینجا را کلیک کنید.

سوالات رایج

جهت با خبری از جواب ها و کسب معلومات بیشتر، لطفاً روی سوالات کلیک کنید .

به کشیدن یک عضو از بدن، که معمولاً گرده است، برای فروش و دریافت منفعت، قاچاق اعضای بدن گفته می شود.

این یک عمل جراحی است که در جریان آن اعضاء یا انساج را برای استفاده مجدد، معمولاً در پیوند عضو، خارج می کنند.

دیگر عضوهایی که می توانند برداشته شوند عبارتست از لوب جگر (توتۀ جگر) یا قرنیه (چشم ها) قاچاقچیان اعضای بدن بعضی اوقات به زور و بدون رضایت، اعضای بدن را بر می دارند یا با وعده های دروغ مبنی بر پرداخت مبالغ زیاد شما را مجبور به این کار می کنند. قاچاق اعضای بدن ممکن است برای اشخاص از تمام جنسیت ها و در سنین مختلف اتفاق بیفتد

ممکن است شما با این عمل جان خود را از دست بدهید.

حتی اگر فروشنده موافق باشد، با اعتقاد به اینکه این یک قرارداد ظاهراً توافقی و  آخرین راه حل برای حل مشکلات اقتصادی است،, باز هم سوء استفاده و استثمار فرض می شود.

معمولاً فروشنده از واقعیت مسئله بی خبر است. 

بخش های زیر معلومات بیشتری درباره خطر فریبکاری و مشکلات صحی بلند مدت ارائه میکند.

ممکن است اشخاص از یکی از آشنایان یا اعضای جامعه خود بشنوند که فروش اعضای بدن راه آسانی برای کسب عایدات است.

متاسفانه، به احتمال زیاد این شخص، عضوی از شبکه قاچاق اعضای بدن باشد.

باندها و دلالان شامل در قاچاق اعضای بدن به تبادل معلومات درباره اشخاص می پردازند. هدف آنها اشخاصی هستند که می دانند مشکل دارند، چراکه این اشخاص راحت تر قانع می شوند. آنها اغلبا به اطرافیان شخص مورد نظر پول می دهند تا او را قانع کنند که عضو بدن خود را بفروشد.

دلالان کوشش می کنند با درخواست های دوامدار، فروشنده بالقوه را قناعت بدهند که این عمل را انجام دهد.  هیبا، زنی که راضی شده بود گردۀ خود را بفروشد، تشریح میکند که آنها چقدر این کار را ادامه میدهند.

آنها کوشش کردند هیبا را مطمئن بسازند که عمل کشیدن عضو بدن بدون درد انجام می شود، و برای صحت او هیچ کدام عواقبی ندارد.

معمولاً دلالان درباره عمل جراحی دروغ می گویند تا اشخاص را فریب بدهند و با آنها به موافقت برسند. کسانی که اعضای بدن خود را فروخته اند، دروغ هایی را که به آنها گفته شده است، با شما شریک می سازند. شما می توانید مثالهایی از این دروغ ها را در پایین این صفحه مطالعه کنید.

برای رفتن به پایان صفحهاینجارا کلیک کنید.

عملی که بالای فروشندگان اعضای بدن انجام می شود، به شدت خطرناک است. بعضی از فروشندگان اعضای بدن در زمان عمل جراحی می میرند.

مراقبت قبل از عمل

قبل از موافقت با فروش یک عضو، باید از نظر مناسب بودن کاملاً چک و بررسی شوید. این شامل آزمایش های انساج و خون، معاینۀ تلویزیونی ذریعۀ ایکسری و اسکن هایی است که تعیین می کنند شما مناسب اهدای عضو هستید و با دریافت کننده مطابقت دارید یا نخیر. این آزمایش های قبل-عمل جراحی باید تایید کنند که این شخص برای جراحی مناسب است. اینها شامل یک ارزیابی-اولیه مکمل بیهوشی و دسترسی به سابقه تنفسی این شخص می شود، تا اطمینان حاصل شود که این شخص می تواند در جریان این عمل تحت بیهوشی قرار بگیرد.

زرق و تطبیق دوای بیهوشی به شخصی که مشکلات صحی ناشناخته و قبلی دارد، می تواند او را در معرض خطر جدی مشکلات صحی قرار دهد.

در صورت وجود سرطان یا مریضی تشخیص داده نشده مثل هپاتیت، ممکن است دریافت کنندۀ عضو نیز در معرض این خطر قرار بگیرد.

این قسمت مهمی از آماده سازی مقدمات عملیات جراحی است. اگر این بخش انجام نشود، ممکن است صحت شما به خطر بیفتد، و مشکلاتی را تجربه کنید.

روش معالجوی خطرناک

بسیاری از فروشندگان اعضای بدن می گویند که مجبور بودند روش های معالجوی پرخطر را قبول کنند، روش هایی که با نظارت کم یا بدون نظارت انجام می شدند، و اگر از نظر معالجوی یا سایر موارد آسیبی به آنها وارد می شد، امکان پشتیبانی یا برقراری عدالت وجود نداشت.

بعد از عمل، صحت فروشندۀ اعضای بدن برای دلالان مهم نیست.

فروشندگان، بعد از عمل به ندرت مراقبت های کافی دریافت می کنند.

این نقل قول از مصاحبه BBC News با یک دلال است، که تایید می کند بعد از عمل وضعیت فروشنده اهمیت چندانی ندارد.

دلالان اغلباً بعد از عمل جراحی، محلی را برای اقامت ارائه می کنند. علت اصلی آن مراقبت های بعد از عمل نیست، بلکه آنها می خواهند فروشنده را در یک ساحۀ تحت کنترول حفظ کنند تا خطر توجه پولیس را کاهش دهند و/یا با سوء استفادۀ بیشتر از فروشندگان اعضای بدن، سود کنند.

فروشندگان اعضای بدن راپور داده اند که بعد از عمل جراحی مراقبت های کافی وجود ندارد.

مراقبت معالجوی بعد از جراحی اغلباً به فروشندگان ارائه نمیشود، در نتیجه خطر مشکلات بلند-مدت، و حتی مرگ، افزایش می یابد. بدون مراقبت صحیح بعد از عمل، ممکن است این زخم عفونت کند، و موجب مشکلات صحی جدی تر و بلند مدت شود. معمولاً فروشندگان باید مصارف مراقبت معالجوی بعد از عمل جراحی خود را پرداخت کنند، که این امر باعث مشکلات مالی بیشتر می شود.

حتی اگر فروشندۀ اعضای بدن در مدت کوتاهی شفایاب شود، ممکن است این کار بالای صحت او در بلند مدت تاثیر بدتری بگذارد. کشیدن یک عضو بدن بدون نظارت معالجوی مناسب و مراقبت بعد از عمل می تواند چند سال از عمر فروشنده را کم کند.

فروش عضو بدن می تواند عوارض کوتاه مدت و بلند-مدتی را به همراه داشته باشد.

ممکن است بعضی اشخاص بخواهند صحت خود را بخاطر یک دورنمای مالی به خطر بیاندازند. با اینحال، به ندرت پیش می آید که این فروش باعث منفعت اقتصادی بلند-مدت شود چراکه اغلباً صحت فروشندگان به قدری ضعیف می شود که آنها نمی توانند دوباره کار کنند.

اگر به انجام این عمل فکر می کنید، لطفاً خطرات و تاثیرات ضررهای آن را در آینده خود نیز در نظر بگیرید.

هیچ تضمینی برای پرداخت پول وجود ندارد.

 در اکثر موارد راپور داده شده، فروشندگان با موارد زیر مواجه شده اند:

ممکن است فروشنده تمام مبلغ را دریافت کند. با این وجود، بسیاری از اشخاص راپور داده اند که این پول را در مدت چند ماه خرچ کرده اند، و این یعنی آنها مجبور شدند دوباره کار کنند. با اینحال، اکثر فروشندگان بعد از عمل جراحی به دلیل مریضی قادر به ادامه کار یا پیدا کردن شغل نیستند و این مسئله فشارهای مالی جدیدی را برای آنها ایجاد می کند.

حتی اگر مبلغ دریافت شود، این خطر وجود دارد که معلومات فروشنده در اختیار شبکه جنایتکاران قرار بگیرد، که در نتیجه فروشنده در خطر خواهد بود. یک فروشنده بازار در قاهره داستان یک زن سودانی را نقل کرد که به دست گروهی از مردان، که آنها را “مافیا” می خواند، به قتل رسید:

“نمی دانم به این زن بعوض کشیدن گردۀ وی کدام چیزی وعده داده بودند یا نه، اما چند روز بعد از عمل او، چند نفر به خانه اش آمدند و پول او را گرفتند و او را به قتل رساندند… بعد از اینکه این گروه مافیا گرده شما را کشیدند، دیگر برایشان مهم نیست که چه اتفاقی برای شما می افتد.” – فروشنده بازار

فروشندگان راپور میدهند با وجود اینکه تمام مبلغ را دریافت کرده بودند، اما مدتی بعد از عمل این مبلغ را از آنها دزدیده اند. احتمالاً این سرقت ها بخاطر شریک ساختن معلومات فروشنده در بین شبکه جنایتکاران اتفاق می افتند. معمولاً دلال خودش نقشه این سرقت ها را می کشد تا پول پرداخت شده به فروشنده را پس بگیرد.

ممکن است مبلغ زیادی که بعوض فروش اعضای بدن پیشنهاد می شود، یک راه حل برای مشکلات مالی شما به نظر برسد. متاسفانه، این همیشه صحیح نیست و ممکن است مشکلات جدی تری را در آینده برای شما ایجاد کند.

بسیاری از کسانی که نظرشان درباره عمل تغییر کرده است، با تهدید و ترساندن از طرف دلالان مواجه شده اند.

وقتی در یک مصاحبه درباره این موضوع سوال شد، یک دلال جواب داد

“آنها نمی توانند نظر خود را عوض کنند. این یک کار اختیاری نیست. وقتی موافقت کنند، دیگر تمام است.”

دلالان به دنبال منفعت مالی خودشان هستند. آنها بی وجدان هستند و برای رسیدن به آنچه می خواهند به تهدید، خشونت و هر چه لازم باشد متوسل می شوند.

وقتی درباره چنین پیشنهادی فکر می کنید، بدانید که در حال ورود به چه دنیای خطرناکی می شوید، دنیایی که به ندرت می توانید به راحتی از آن خارج شوید.

مطالعات موردی

فروشندگان اعضای بدن شجاعانه موافقت کردند که تعریف کنند چی قسم فریب خوردند و مبلغ موافقت شده را دریافت نکردند. برای خواندن این مطالب بالای تصویر کلیک کنید.

وقتی محمد 29 – ساله بیخانمان بود، به او پیشنهاد شد که در ازای گرده اش 10,000 دالر دریافت خواهد كرد . مدت کوتاهی بعد از عمل، پولی که به او پرداخت شده بود، به سرقت رفت. هیچ چیز برای او باقی نماند.

وقتی عمر 27 ساله در خارطوم زندگی می کرد، در قاهره به او پیشنهاد کار داده شد، پیشنهادی که ظاهراً دروغ بود. عمر مجبور شد “مصارف بسیار زیاد” فرضی مربوط به تهیه مدارک سفر و پاسپورت را به شخص واسطه بازپرداخت کند. بعد از تهدید و خشونت، باند جنایتکاران به عمر گفتند که برای بازپرداخت این قرضه، او می تواند گردۀ خود را به آنها بفروشد.

بعد از عمل، عمر مبلغی را دریافت کرد و به یک آپارتمنت منتقل شد تا دوره شفایابی را بگذراند. اما وقتی او خواب بود، باند جنایتکار همه چیز او را گرفتند: پول، پاسپورت و اوراق مربوط به عمل او.

“زیاد احساس خجالت میکنم؛ حالا نمی توانم به خانه برگردم. کار کردن برایم بسیار سخت است.”

هیبا، یک مادر مجرد با دو طفل است که دلالان ماهها او را تعقیب می کردند تا اینکه در نهایت او تسلیم شد و “موافقت کرد” که گردۀ خود را بفروشد.

وقتی هیبا وارد کلینیک شد، یکی از کارکنان معالجوی به او گفت که 40,000 پوند مصر [حدود 2,500 دالر] دریافت می کند و این مبلغ از وعده  40,000 دالری که به او داده بودند، بسیار کمتر بود. هیبا این را نپذیرفت و از انجام این عمل خودداری کرد. با اینحال، آنها نگذاشتند که او از شفاخانه خارج شود.

داکتر هیبا را بیهوش کرد، و گرده کشیده شد. دلال 40,000 پوند مصر [حدود 2,500 دالر] به او داد و از او خواست که آنجا را ترک کند. هیبا بیشتر این پول را خرج اقامت خود در یک هتل کرد و این اتفاق را هرگز برای کسی تعریف نکرد.

وقتی داویت 16 ساله بود، یکی از آشنایانش به او پیشنهاد کرد که گردۀ خود را در قاهره بفروشد. بعوض عمل جراحی به او 5,000 دالر پیشنهاد شد و او می خواست با این پول به اروپا برود.

بعد از عمل، داویت را به یک آپارتمنت بردند تا دوره شفایابی را بگذراند و یک پاکت با 2,000 دالر پول به او دادند. دلال قول داد که بعد از اینکه او دوره شفایابی را سپری کرد، 3,000 دالر باقیمانده را پرداخت می کند. بعوض آن، دلال به یک قاچاقچی پول داد تا مقدمات سفر داویت به ایتالیا را فراهم کند. دلال داویت را به قاچاقچی معرفی کرد بدون اینکه تضمین کند که قایق چه زمانی حرکت می کند، یا آیا اصلاً حرکت خواهد کرد یا نخیر.

وقتی داویت شفایاب شد و آنقدر قوی شد که برای سفر کردن آماده باشد، دلال و قاچاقچی ناپدید شدند. هیچ چیز برای داویت نماند.

دروغ ها و حقایق

دلالان اعضای بدن به دنبال منفعت مالی خودشان هستند و در فریبکاری مهارت دارند. آنها با دروغ گفتن درباره عمل جراحی، اشخاص را فریب می دهند تا با فروش اعضای بدن خودشان موافقت کنند.

فروشندگان اعضای بدن به بعضی از دروغ های آنها اشاره کردند، تا به دیگران کمک کنند که به این طریق فریب نخورند.

دروغ است: “بدن شما دوباره گرده تولید نخواهد کرد”

حقیقت: بعد از کشیدن گرده، بدن نمی تواند دوباره گرده بسازد.

دروغ: “جراحی بسیار آسان است و درد ندارد.”

حقیقت: دوای بیهوشی از احساس کردن درد در جریان جراحی جلوگیری می کند، اما اشخاص راپور داده اند که بعد از به هوش آمدن درد شدید داشتند. شفایابی بعد از این تجربۀ سخت، مدت زیادی طول می کشد و ممکن است اشخاص با درد و مشکلات صحی مادام العمر مواجه شوند.

دروغ: “شما می توانید با یک گرده زندگی نورمال داشته باشید.”

حقیقت: همیشه به فروشندگان دروغ گفته نمی شود، بلکه معلومات مکمل به اختیار آنها گذاشته نمیشود. شما می توانید با یک گرده زندگی نورمال داشته باشید، اما فقط در صورتیکه عمل به قسم صحیح و در یک محیط استریل انجام شده باشد و بعد از عمل مراقبت کافی ارائه شود. اکثر اشخاصی که عضو بدن خود را می فروشند، بعد از عمل مراقبت بسیار کمی دریافت می کنند یا اصلاً مراقبت دریافت نمی کنند و در معرض خطر جدی عفونت بعد از عمل قرار می گیرند.

از آنجا که هیچکدام پشتیبانی برای گرده باقیمانده وجود ندارد، عدم کارکرد آن گرده می تواند باعث فشار خون بلند، احتباس مایعات، و نهایتاً عدم کفایۀ گرده شود. اگر شما یک گرده داشته باشید، صدمه دیدن آن می تواند مشکل بزرگی ایجاد کند چرا که گرده دیگری برای جبران وجود ندارد. اگر این صدمه شدید باشد و گرده شما کاملاً از کار بیفتد، شما ضرورت به دیالیز یا پیوند گرده دارید تا بتوانید زنده بمانید.

معمولاً معلومات کافی درباره این عمل به اختیار اکثر فروشندگان قرار نمی گیرد، بنابراین آنها نمی توانند به شکل آگاهانه تصمیم بگیرند. اکثر اشخاص دچار ماندگی میشوند و انجام کارهای یدی برایشان سخت است. بعضی اشخاص دچار عفونت می شوند – که خطر آن در محیط های غیر قابل نظارت بیشتر است.

انجام یک عمل کشیدن عضو می تواند مشکلات صحی کوتاه مدت و بلند-مدت جدی را به دنبال داشته باشد. این یک عمل پرخطر است و امکان دارد توسط اشخاص بدون آموزش معالجوی کافی انجام شود. برداشتن یک عضو بدن بدون نظارت معالجوی مناسب و مراقبت بعد از عمل می تواند به صحت فروشنده در بلند-مدت به شدت صدمه بزند.

دروغ: “وقتی بفروشید، پول زیادی دریافت می کنید. می توانید مقداری از پول را برای خانوادۀ خود بفرستید، و بعد از دریافت پول، شما و خانواده تان می توانید زندگی خوبی را شروع کنید.”

حقیقت: حتی اگر تمام مبلغ پرداخت شود، به ندرت پیش می آید که شخص “زندگی خوبی” داشته باشد. بسیاری از فروشندگانی که این مبلغ را دریافت کرده اند، می گویند در مدت 3-5 ماه آن را مصرف کردند و به دلیل مشکلات صحی ناشی از عمل جراحی نمی توانستند در آینده شغل داشته باشند.

“بعد از سه ماه همۀ این پول تمام شد. حالا، اکثر مواقع احساس ماندگی می کنم، و نمی توانم هیچ کار ثقیلی انجام بدهم.” – فروشندۀ اعضای بدن.

بعضی از کسانی که تمام مبلغ به آنها پرداخت شده بود، راپور دادند که بسیار زود بعد از عمل این مبلغ را از آنها دزدیده اند. در اکثر موارد، فروشنده کمتر از مبلغ موافقت شده را دریافت کرده است. در بعضی موارد، فروشنده هیچ کدام مبلغی را بعوض فروش عضو بدن دریافت نکرده است.

دروغ: “شما با دریافت کننده عضو بدن خود ملاقات می کنید.”

حقیقت: بسیاری از کسانی که اعضای بدنشان را فروخته اند، اظهار کردند که برایشان مهم بود دریافت کنندۀ عضو بدن خود را ملاقات کنند و دلالان به آنها اطمینان داده بودند که این ملاقات انجام خواهد شد. با اینحال، اکثر اشخاص گفتند که این اتفاق هیچ وقت نیفتاد و آنها دریافت کننده را ملاقات نکردند. بسیاری از فروشندگان گفتند که این مسئله باعث پریشانی عاطفی آنها شده است.

سازمان های پشتیبان

آیا شما یا شخصی که می شناسید به این شکل مورد سوء استفاده یا استثمار قرار گرفته اید؟ اگر جواب شما “بله” است، برای دریافت کمک و مشاوره محرمانه و رایگان لطفاً با این سازمان ها به تماس شوید. ما با شناسایی سازمان های پشتیبان جهانی بیشتر، این بخش را آپدیت خواهیم کرد. اگر سازمان شما علاقه مند است که نامش به حیث یک سازمان پشتیبان ذکر شود، لطفاً به تماس شوید.

شوید. ما با شناسایی سازمان های پشتیبان جهانی بیشتر، این بخش را آپدیت (به روز رسانی) خواهیم کرد. اگر سازمان شما علاقه مند است که (شامل لیست سازمان های پشتیبان گردد) ، لطفاً به تماس شوید.

نمبر ایمرجنسی 112 اروپایی

اگر شما یا هرکسی را که میشناسید، در معرض خطر فوری قرار دارید، با نمبر ایمرجنسی 112 اروپایی به تماس شوید.

این نمبر به شکل 24 ساعته و 7 روز هفته، در هرنقطه از اتحادیۀ اروپا رایگان میباشد.

شهروندان برای دسترسی به خدمات ایمرجنسی از جمله پولیس، خدمات ایمرجنسی معالجوی و اطفائیه حریق، میتوانند با نمبر 112 به تماس شوند.

112 (رایگان به شکل 24 / 7)

114 (پیام کتبی برای اشخاص دارای معلولیت)

شما میتوانید به لسان کشوری که از آن به تماس میشوید یا به لسان انگلیسی، صحبت کنید

در صورت ضرورت، آنها میتوانند موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند

انگلستان 

خط کمکی تلیفونی برده داری و استثمار مدرن

خط کمکی تلیفونی برده داری و استثمار مدرن رایگان میباشد، و به شکل 24/7 فعال و به بیشتر از 200 لسان قابل دسترس میباشد.

08000121700 (رایگان و محرمانه به شکل 24/7)

https://www.modernslaveryhelpline.org/report

قابل دسترس به 200 لسان

www.modernslaveryhelpline.org

یونان  

این خط تلیفونی برای جواب دادن به تمامی تماس های عاجل مربوط به قاچاق انسان از هر نقطۀ کشور به شکل 24/7، ناشناس و با توانایی ترجمه به بیشتر از 200 لسان قابل دسترس میباشد.

1109 (برای تماس از یک کمپنی ارائه کنندۀ تماس تلیفونی یونانی، به شکل 24/7 و ناشناس، مصرف داخلی محاسبه میشود)

00302310019880 (برای تماس از یک کمپنی ارائه دهندۀ تماس تلیفونی خارجی، به شکل 24/7 و ناشناس، مصارف آن بستگی به نرخ مکالمۀ ارائه کننده برای یونان دارد)

[email protected] 

https://1109.gr/content/greece-english/gjgcc0 

لیتوانیا  

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)

KOPŽI یک موسسۀ غیردولتی است که خدمات اجتماعی، روانی، حقوقی، مسکن  مصئون را به قربانیان قاچاق انسان، روسپی گری، و سوء استفاده جنسی ارائه میکند، و فعالیت های وقایوی و آموزشی را در سطوح ملی و محلی انجام میدهد.

0037067961617  

[email protected]

https://anti-trafficking.lt/kontaktai/ 

www.anti-trafficking.lt

هنگری 

خدمات تلیفونی ملی مدیریت بحران و معلومات – Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)

 003680205520 (رایگان به شکل 24 / 7)

[email protected]

https://okit.eu/ 

رومانیا 

آژانس ملی مبارزه با قاچاق انسان

(رایگان) خط تلیفونی مبارزه با قاچاق

0800800678

[email protected]

http://anitp.mai.gov.ro

اسلواکیا

خط تلیفونی ملی کمک برای قربانیان قاچاق انسان (رایگان به شکل 24 / 7)

0800800818 

بلغاریا 

خط تلیفونی ملی بلغاریا برای قاچاق انسان (به شکل 24/7، رایگان از هر نمبر بلغاریایی)

080020100

کود کشور بلغاریا: +359

توسط A21 بلغاریا اداره میشود

[email protected]

ناروی

ROSA (اسکان مجدد، سازماندهی محلات ایمن برای اقامت، ایمنی و کمک) یک موسسه حمایتی ملی است که یک خط تلیفونی 24-ساعتۀ فعال دارد و مشورده دهی، سرپناه و حمایت های مستقیم برای قربانیان، را ارائه میکند.

004722331160 (24/7)

[email protected]

http://rosa-help.no/

هسپانیه 

توسط پولیس ملی اداره میشود

0034900105090 

[email protected]

فرانسه 

Ac.Sé (Dispositif National d’Accueil et de Protection des Victimes de la Traite)

0033492151051 

[email protected]

http://www.acse-alc.org

ایرلند 

روهاما

0035318360292 (تماس های داخلی از 9صبح -5بعدازچاشت)

0035318360292 (تماس های بین المللی، از 9صبح- 5 بعدازچاشت)

خدمات تماس-برگشتی محرمانه: در پیام REACH را نوشته و به 5010 ارسال کنید

[email protected] 

https://www.ruhama.ie/

پرتگال

شبکۀ حمایت از مهاجرین و قربانیان تبعیض (APAV – انجمن پرتگال برای حمایت از قربانیان)

00351213587914 (روزهای هفته از 10صبح – 1 بعدازچاشت / 2 بعدازچاشت – 6 بعدازچاشت)

https://www.apav.pt

http://naoaotrafico.pt/pt/ 

هالند 

مرکز مبارزه با قاچاق اطفال و قاچاق/Centrum tegen Kinderhandel en Mensenhandel (CKM)

0882080000

https://www.ckm-fier.nl

چت: https://www.fier.nl/chat 

[email protected]

کانادا

اگر ممکن است شما یا شخصی را که میشناسید، قربانی قاچاق انسان هستید، با خط تلیفونی کانادایی قاچاق انسانی که خدمات محرمانه و چندین لسانه را به شکل 24/7 ارائه میکند به تماس شوید.

(رایگان به شکل 24 / 7 و محرمانه)

18339001010

قابل دسترس به 200 لسان

پروگرام چت موجود است

[email protected]

https://www.canadianhumantraffickinghotline.ca/

کانادا 

متوقف کنندگان کانادایی جنایت

18002228477

https://www.canadiancrimestoppers.org/contact (با یک دایرکتر به ارتباط شوید)

Facebook

Twitter

امریکای لاتین 

ائتلاف دوجانبۀ دهلیز ایمن (BSCC)

6196662757

[email protected]

http://www.bsccoalition.org

مکزیکو

Consejo Ciudadano para la Seguridad y Justicia de la Ciudad de México

خط تلیفونی ملی کمک قاچاق انسان

 018005533000 (به شکل 24/7 رایگان و محرمانه)

5555335533 (خدمات چت)

[email protected]

www.consejociudadanomx.org 

کلمبیا 

RedPapaz

00576017563689

[email protected]

https://www.redpapaz.org/

کمبوجیا 

Action Pour Les Enfants (APLE) Cambodia

0085592311511

[email protected]

www.internethotlinecambodia.org

هندوستان

شکتی وهینی

00919582909025

[email protected]

https://shaktivahini.org/

فیلیپین

شورای بین-سازمانی مبارزه با قاچاق (IACAT)

همچنین میتوان راپوردهی را به شکل آنلاین از طریق ایمیل یا از ویبسایت رسمی، شبکه های رسانه های اجتماعی یا اپلیکیشن موبایل، انجام داد.

1343 (24/7)

021343 (24/7 خارج از ساحۀ Metro Manila)

https://iacat.gov.ph

[email protected]

تایلند

A21 Thailand

0066021366174

[email protected]

www.a21.org/content/thailand/

ویتنام 

بنیاد اطفال اژدهای آبی رنگ

00842437170544 

http://www.facebook.com/bluedragonvietnam

[email protected]

اسرائیل 

Saleet

1800200690 (24/7)

https://saleet4you.org

افریقای جنوبی

خط تلیفونی ملی قاچاق انسان (توسط A21 افریقای جنوبی اداره میشود)

0800222777 (رایگان به شکل 24 / 7 و محرمانه)

خدمات راپوردهی قابل دسترس میباشد

[email protected]

https://0800222777.org.za/

استرالیا

0061131237

توسط پولیس فدرال استرالیا اداره میشود

داستان خود را به اشتراک بگذارید

Get it on Google Play badge

قاچاق اعضای بدن در سراسر دنیا اتفاق می افتد، اما در سطح جهانی معلومات کمی درباره آن وجود دارد.

ما می خواهیم تا حد ممکن درباره قاچاق اعضای بدن بیشتر بدانیم تا بتوانیم از آسیب پذیرترین اشخاص در برابر آن حمایت کنیم و سطح آگاهی درباره رواج آن را افزایش دهیم.

آیا می توانید در این مورد به ما کمک کنید؟

STOP APP به همۀ اشخاص ذیل کمک می کند:

 • شخصی که تجربۀ قاچاق اعضای بدن را دارد    
 • شخصی که برای پیشنهاد خرید اعضای بدنش با او به تماس شده اند
 • شخصی که چیزهایی درباره قاچاق اعضای بدن شنیده یا دیده است

شما می توانید به شکل مصئون و ناشناس ذریعۀ STOP APP راپور بدهید.

راپور ارسال شده در تلیفون شما ریکارد نخواهد شد. لطفاً در زمان تهیه راپور حتماً در یک مکان امن و از آن اتفاق مشکوک دور باشید.

STOP THE TRAFFIK یک سازمان جلوگیری از قاچاق انسان است. STOP APP داستان اشخاص درباره قاچاق انسان در سراسر دنیا را جمع آوری می کند تا مانع این جنایت شده و جلوی آن را بگیرد. ما یک سازمان امداد و نجات نیستیم و این اپلیکیشن 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته نظارت نمی شود. اگر شخصی در معرض خطر فوری قرار دارد یا جرمی اتفاق افتاده است، لطفاً با مقامات مورد اعتماد به تماس شوید