11.04.2022

تجارت اعضای بدن

آشنایی با تجارت اعضای بدن و چگونگی ایمن ماندن

به این صفحه اطلاعات در رابطه با تجارت اعضای بدن و ریسک‌های فروش اعضای بدن خوش آمدید. در پایین این صفحه، اطلاعاتی درباره سازمان هایی وجود دارد که می توانند پشتیبانی ارائه دهند

زبان های موجود

کمک و حمایت

این صفحه با هدف ارائه اطلاعات ایجاد شده است. در صورتی که شما تحت خطر فوری قرار دارید، لطفا با خدمات اورژانس یا یک سازمان مورد اعتماد در نزدیکی محل خود تماس بگیرید.

شما می‌توانید اطلاعات لازم در زمینه سازمان‌های پشتیبان را در پایین این سایت بیابید. برای رفتن به این قسمت اینجا. کلیک کنید.

خطرات

افرادی که عضوی از بدن خود را می‌فروشند دچار ریسک‌های زیادی می‌شوند، شامل

خلاصه مطالب صفحه

این صفحه شامل بخش‌های زیر است

این ویدیو را تماشا کنید

این ویدیو 3 دقیقه‌ای یک نمای کلی از تجارت اعضای بدن و خطراتی که افراد هنگام توافق برای شرکت در این فرآیند با آن مواجه می‌شوند، ارائه می‌دهد. لطفا اطمینان حاصل کنید که این ویدیو شامل تصاویر واضح و ناخوشاید از عمل جراحی و تبعات پس از آن نیست.

مقدمه

این صفحه درباره حقایق فروش اعضای بدن به ازای دریافت پول اطلاعاتی را ارائه می دهد. 

با اطلاع از تجربیات دیگران و نحوه کار دلالان، شما می توانید با خطرات موجود آشنا شوید و دانش لازم را کسب کنید تا بتوانید آگاهانه درباره آینده خود تصمیم بگیرید.   

نقل قول‌های موجود در این صفحه از کتابی با عنوان تجارت زندگی، تجارت اعضای بدن، شبکه‌های غیر قانونی، و بهره کشی اثر سین کلومب گرفته شده است. در این صفحه، به منظور حفاظت از هویت افراد تمام اسامی تغییر کرده اند.

پیشنهاد

در سراسر دنیا، مردم فقر، بیکاری، بدهی یا مهاجرت اجباری را تجربه می کنند. اگر دغدغه های مالی دارید، ممکن است به خاطر نیاز فوری به پول گزینه هایی را در نظر بگیرید که معمولاً به آنها فکر نمی کنید.

ممکن است شما پیشنهاد دریافت مبلغ زیادی پول برای دادن یک عضو بدن خود دریافت کنید و اعتماد به فردی که این پیشنهاد را به شما ارائه می‌دهد ممکن است وسوسه انگیز باشد. آنها به شما اطمینان می دهند که این کار درد ندارد و سریع بهبود می یابید. به نظر راه حل مشکل مالی شما همین پیشنهاد آنان است. متاسفانه، این همیشه درست نیست.

ممکن است وضعیت شما بدتر شود، و با پیامدهای مخرب و بلند مدت مواجه شوید.

فروش عضو بدن خطرات بسیاری دارد، که می تواند منجر به آسیب شود. فروش عضو بدن در اکثر کشورها غیرقانونی است، و ممکن است برای سلامتی و وضعیت مالی شما مشکلات بلند مدتی را ایجاد کند. در این تجارت کلاهبرداری بسیار رایج است، و احتمال دارد کمتر از مبلغ توافق شده را به شما پرداخت کنند، یا اصلاً به شما پول ندهند.

در اینترنت اطلاعات نادرستی درباره تجارت اعضای بدن وجود دارد. مثلاً، کلاهبرداری ها به این صورت است که به ازای مشاوره با فردی که می خواهد اعضای بدن خود را بفروشد، 50 یورو دریافت می کنند. این قانونی نیست و یک روش برای فریب شما و دزدیدن پول شما است. صرفنظر از اینکه آیا پیوند عضو قانونی است یا نه، شما هرگز نباید هزینه پزشکی یا به گونه‌ای مشابه علاقه‌ای به پرداخت هزینه‌های رویه‌ این کار یا هزینه‌های مدیریتی این کار را ابراز کنید. در صورتی که از شما درخواست پرداخت هزینه‌ای شود، این امر یک نشانه قوی از این است که در حال بهره کشی یا کلاهبرداری از شما هستند.

برای اطلاع از پاسخ و پرسش های متداول و تجربیات دیگران، بیشتر بخوانید. شما. شما می توانید در پایین این صفحه اطلاعاتی را درباره سازمانی هایی پیدا کنید که می توانند به شما کمک و پشتیبانی ارائه دهند. برای رفتن به پایان این صفحه اینجا. . کلیک کنید

پرسش های متداول

برای اطلاع از پاسخ ها و کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً روی پرسش ها کلیک کنید.

قاچاق اعضای بدن شامل برداشتن بخشی از بدن، معمولا کلیه، به منظور فروش و کسب سود است. این کار تحت یک عمل جراحی انجام می‌شود که طی آن اندام یا بافت را برای استفاده مجدد، معمولاً در پیوند عضو، خارج می کنند.

دیگر اعضایی که قابلیت برداشته شدن از بدن را دارند لوب کبد و قرنیه (چشم) هستند. قاچاقچیان اعضای بدن گاهی اوقات به زور و بدون رضایت اعضای بدن را بر می دارند یا با وعده های دروغین مبنی بر پرداخت مبالغ زیاد شما را وادار به این کار می کنند. قاجاق اعضای بدن می‌تواند بر افراد بدون توجه به جنیست و سن افراد تاثیر گذار باشد.

ممکن است شما جان خود را در این فرآیند از دست بدهید.

حتی اگر فروشنده موافق باشد، با اعتقاد به اینکه این یک قرارداد ظاهراً توافقی و  آخرین راه حل برای مشکلات اقتصادی است، باز هم سوء استفاده و بهره کشی تلقی می شود.

معمولاً فروشنده از واقعیت امر بی خبر است.

بخش های زیر حاوی اطلاعات بیشتری درباره خطر کلاهبرداری و مشکلات سلامتی بلند مدت است.

ممکن است افراد از یکی از آشنایان یا اعضای جامعه خود بشنوند که فروش اعضای بدن راه ساده ای برای کسب درآمد است.

متاسفانه، احتمال دارد این فرد عضوی از شبکه قاچاق اعضای بدن باشد.

باندها و دلالان دخیل در قاچاق اعضای بدناطلاعات خود درباره افراد مورد نظر را با یکدیگر تبادل می‌کنند. هدف آنها افرادی هستند که می دانند مشکل دارند، زیرا این افراد راحت تر متقاعد می شوند. آنها اغلب به اطرافیان فرد نظر پول می دهند تا او را متقاعد کنند که عضو بدن خود را بفروشد.

دلالان اعضای بدن سعی می کنند با درخواست های مداوم فروشنده بالقوه را متقاعد کنند که این عمل را انجام دهد. هیبا، زنی که راضی شده بود کلیه خود را بفروشد، توضیح می دهد که آنها چقدر پیگیر این موضوع هستند.

آنها سعی کردند به هیبا اطمینان بدهند که عمل برداشت عضو بدن بدون درد انجام می شود، و برای سلامتی او هیچ گونه عواقبی ندارد.

معمولاً دلالان درباره عمل جراحی دروغ می گویند تا افراد را فریب بدهند و با آنها به توافق برسند. کسانی که اعضای بدنشان را فروخته اند، دروغ هایی را که به آنها گفته شده است، با شما در میان می گذارند. شما می توانید نمونه هایی از این دروغ ها را در پایین این صفحه در مطالعه کنید.

برای رفتن به پایان صفحها ینجا. کلیک کنید.

عمل‌هایی که روی فروشندگان اعضای بدن انجام می شود، به شدت خطرناک هستند. بعضی از فروشندگان اعضای بدن حین جراحی می میرند.

مراقبت قبل از عمل

قبل از توافق برای فروش یک عضو، بسیار مهم است که برای تناسب این کار کاملا معاینه شوید. این معاینات شامل بررسی بافت‌ها و نمونه‌های خون، و نیز اشعه ایکس و اسکن‌های برای تعییت مناسب بودن شما برای این اهدا و تناسب با گیرنده عضو است. دادن این تست‌ها برای اطمینان از مناسب بودن فرد برای جراجی مهم است. این کار باید شامل پیش ارزیابی بیهوشی و دسترسی به سابقه تنفسی فرد برای اطمینان از این نکته باشد که حال او در شرایط بیهوشی به قدر کافی برای انجام فرآیند پیوند خوب خواهد بود.

دادن مواد بیهوشی به فردی که مشکلات سلامت زمینه‌ای تشخیص داده نشده دارد می‌تواند فرد را در معرض خطرات جدی عوارض بیماری قرار دهد.

در صورتی که این مشکل یک سرطان تشخیص داده نشده یا یک عفونت مانند هپاتیت باشد، دریافت کننده عضو نیز ممکن است در خطر قرار گیرد.

این مسئله بخش مهمی از آماده شدن برای جراحی است. در صورتی که این تشخیص‌ها برای شما انجام نشود ممکن است سلامت شما به خطر بیافتد و ممکن است دچار عوارض بیماری شوید.

رویه پزشکی مخاطره آمیز

بسیاری از فروشندگان اعضای بدن می گویند که مجبور بودند روش های پزشکی پرخطر را قبول کنند، روش هایی که با نظارت اندک یا بدون نظارت انجام می شدند، و اگر از نظر پزشکی یا سایر موارد آسیبی به آنها وارد می شد، امکان حمایت یا اقدام حقوقی وجود نداشت.

بعد از این فرایند، سلامت فروشنده اعضای بدن برای دلالان در اولویت نیست.

فروشندگان به ندرت بعد از عمل مراقبت های کافی دریافت می کنند.

این نقل قول از مصاحبه با یک دلال اعضای بدن است، که تایید می کند بعد از عمل وضعیت فروشنده اهمیت چندانی ندارد.

دلالان اغلب بعد از جراحی محلی را برای اقامت ارائه می دهند. دلیل اصلی این امر مراقبت پس از جراحی نیست، بلکه نگه داشتن فروشنده عضو در مکانی کنترل شده برای کاهش ریسک جلب توجه پلیس و یا به منظور بهره کشی بیشتر فروشنده عضو برای سود بیشتر است.

فروشندگان عضو عدم وجود مراقبت کافی پس از جراحی را گزارش کرده‌اند.

مراقبت پزشکی بعد از جراحی اغلب در دسترس فروشندگان قرار ندارد، در نتیجه خطر مشکلات بلند مدت، و حتی مرگ، افزایش می یابد. بدون داشتن خدمات درمانی مناسب، زخم حاصل از جراجی می‌تواند عفونی شود، که ممکن است منجر به عوارض بیماری جدی تر و بلند مدت شود. معمولا فروشندگان اعضا مجبور به پرداخت هزینه درمانی پس از جراحی خود هستند که مشکلات مالی بیشتری برای آنان ایجاد می‌کند.

حتی اگر فروشنده اعضای بدن در مدت کوتاهی بهبود یابد، ممکن است این کار روی سلامت او در بلند مدت تاثیر بدتری بگذارد. برداشت یک عضو بدن بدون نظارت پزشکی مناسب و مراقبت بعد از عمل می تواند چند سال از طول عمر فروشنده بکاهد.

فروش عضو بدن می تواند عوارض کوتاه مدت و بلند-مدتی را به همراه داشته باشد.

برخی افراد ممکن است بخواهند سلامتی خود را برای یک دورنمای مالی به خطر بیاندازند. با این حال، به ندرت پیش می آید که این فروش منجر به سود اقتصادی بلند-مدت شود زیرا سلامت فروشندگان اغلب آنقدر تضعیف می شود که آنها نمی توانند دوباره کار کنند.

اگر به انجام این عمل فکر می کنید، لطفاً خطرات و تاثیر مخرب آن روی آینده خود را نیز در نظر بگیرید.

هیچ تضمینی برای پرداخت پول وجود ندارد.

در اکثر موارد گزارش شده، فروشندگان با موارد زیر مواجه شده اند:

فروشنده ممکن تمامی پرداخت مورد نظر را دریافت کند. اما فروشندگان زیادی گزارش داده‌اند که این پول را در طی چند ماه محدود خرج شده و این به معناست که مجبور به بازگشت به کار بوده‌اند. هرچند اکثر فروشندگان قادر به ادامه ان وضعیت یا یافتن شغل پس از جراحی به دلایل مربوط به مشکلات سلامتی نبوده‌اند که این باعث ایجاد مشکلات مالی جدیدی برای آنها شده است.

حتی اگر مبلغ دریافت شود، این خطر وجود دارد که اطلاعات فروشنده در اختیار شبکه تبهکاران قرار بگیرد، که در نتیجه فروشنده در خطر خواهد بود. یک فروشنده بازار در قاهره داستان یک زن سودانی را نقل کرد که به دست گروهی از مردان، که آنها را “مافیا” می خواند، به قتل رسید:

“نمی دانم به این زن در قبال برداشتن کلیه اش قولی داده بودند یا نه، اما چند روز بعد از عمل او چند نفر به خانه اش آمدند و پول او را برداشتند و او را کشتند… بعد از اینکه این گروه مافیا کلیه شما را بر می دارند، برایشان مهم نیست چه اتفاقی برای شما می افتد.” – فروشنده بازار

فروشندگان گزارش می کنند با اینکه کل مبلغ را دریافت کرده بودند، اما مدتی بعد از عمل این مبلغ را از آنها دزدیده اند. احتمالاً این سرقت ها در اثر اشتراک گذاری اطلاعات فروشنده در بین شبکه تبهکاران اتفاق می افتند. معمولاً دلال خودش نقشه این سرقت ها را می کشد تا پول پرداخت شده به فروشنده را پس بگیرد.

بسیاری از کسانی که نظرشان درباره عمل تغییر کرده است، با تهدید و ارعاب از سوی دلالان مواجه شده اند.

وقتی در یک مصاحبه درباره این موضوع سوال شد، یک دلال پاسخ داد

“آنها نمی توانند نظرشان را عوض کنند. این یک گزینه اختیاری نیست. وقتی موافقت کنند، دیگر تمام است.”

دلالان به دنبال منفعت مالی خودشان هستند. آنها بی وجدان هستند و برای رسیدن به آنچه می خواهند به تهدید، خشونت و هر چه لازم باشد متوسل می شوند.

وقتی درباره چنین پیشنهادی فکر می کنید، بدانید که دارید وارد چه دنیای خطرناکی می شوید، دنیایی که به ندرت می توانید به راحتی از آن خارج شوید.

مطالعات موردی

فروشندگان اعضای بدن شجاعانه موافقت کردند که تعریف کنند چگونه فریب خوردند و مبلغ توافق شده را دریافت نکردند. برای خواندن این مطالب روی تصویر کلیک کنید.

هیبا، یک مادر مجرد با دو فرزند است که دلالان ماه ها او را تعقیب می کردند تا اینکه در نهایت او تسلیم شد و “موافقت کرد” که کلیه اش را بفروشد.

وقتی هیبا وارد کلینیک شد، یکی از کارکنان پزشکی به او گفت که 40,000 پوند مصر [حدود 2,500 دلار] دریافت می کند و این مبلغ از 40,000 دلار که به او وعده داده شده بود، خیلی پایین تر بود. هیبا این را نپذیرفت و از انجام عمل خودداری کرد. با این حال، آنها نگذاشتند که او از بیمارستان خارج شود.

پزشک هیبا را بیهوش کرد، و کلیه برداشته شد. دلال 40,000 پوند مصر [حدود 2,500 دلار] به او داد و از او خواست که آنجا را ترک کند. هیبا بیشتر این پول را خرج اقامت خود در یک هتل کرد و این اتفاق را هرگز برای کسی تعریف نکرد.

وقتی محمد 29 ساله بی خانمان بود، به او پیشنهاد شد که در ازای کلیه اش 10,000 دلار دریافت کند. مدت کوتاهی بعد از عمل، پولی که به او پرداخت شده بود، به سرقت رفت. هیچ چیز برای او نماند.

وقتی عمر 27 ساله در خارطوم زندگی می کرد، در قاهره به او پیشنهاد کار شد، پیشنهادی که ظاهراً دروغ بود. عمر مجبور شد “هزینه هنگفت” فرضی مربوط به تهیه مدارک سفر و گذرنامه را به فرد واسط بازپرداخت کند. بعد از تهدید و خشونت، باند تبهکاران به عمر گفتند که برای بازپرداخت این بدهی او می تواند کلیه اش را به آنها بفروشد.

بعد از عمل، عمر مبلغی را دریافت کرد و به یک آپارتمان منتقل شد تا دوره نقاهت را طی کند. اما وقتی خواب بود، باند تبهکار همه چیز او را گرفتند: پول، گذرنامه و اوراق مربوط به عمل او.

“خیلی شرمنده هستم؛ حالا نمی توانم به خانه برگردم. کار کردن برایم خیلی سخت است.”

وقتی داویت 16 ساله بود، یکی از آشنایانش به او پیشنهاد کرد که کلیه اش را در قاهره بفروشد. در ازای عمل جراحی به او 5,000 دلار پیشنهاد شد و او می خواست با این پول به اروپا برود.

بعد از عمل، داویت را به یک آپارتمان بردند تا دوره نقاهت را طی کند و یک پاکت با 2,000 دلار پول به او دادند. دلال قول داد که وقتی او دوره نقاهت پس از جراحی را سپری کرد، 3,000 دلار باقیمانده را پرداخت می کند. به جای آن، دلال به یک قاچاقچی پول داد تا مقدمات سفر داویت به ایتالیا را فراهم کند. دلال داویت را به قاچاقچی معرفی کرد بدون اینکه تضمین کند قایق چه زمانی حرکت می کند، یا آیا اصلاً حرکت خواهد کرد یا خیر.

وقتی داویت بهبود پیدا کرد و آنقدر قوی شد که برای سفر کردن آماده باشد، دلال و قاچاقچی ناپدید شدند. هیچ چیز برای داویت نماند.

دروغ ها و حقیقت

دلالان به دنبال منفعت مالی خودشان هستند و در فریبکاری مهارت خاصی دارند. آنها با دروغ گفتن درباره عمل جراحی افراد را فریب می دهند تا با فروش اعضای بدن خود موافقت کنند.

فروشندگان اعضای بدن به برخی از دروغ های آنها اشاره کردند، تا به دیگران کمک کنند که اینگونه فریب نخورند.

دروغ است “بدن شما دوباره کلیه تولید نخواهد کرد”

حقیقت: بعد از برداشت کلیه، بدن نمی تواند دوباره کلیه بسازد.

دروغ: “جراحی خیلی سبک است و درد ندارد.”

حقیقت: داروی بیهوشی از احساس درد در طول جراحی جلوگیری می کند، اما افراد گزارش کرده اند که بعد از به هوش آمدن درد شدید داشتند. بهبودی بعد از این تجربه سخت مدت زیادی طول می کشد و افراد با درد و مشکلات سلامتی مادام العمر مواجه می شوند.

دروغ: “شما می توانید با یک کلیه زندگی عادی داشته باشید.”

حقیقت: لزوماً به فروشندگان دروغ گفته نمی شود بلکه اطلاعات کاملی در اختیارشان قرار نمی گیرد. شما می توانید با یک کلیه زندگی عادی داشته باشید، اما فقط در صورتیکه عمل به درستی در اتاقی استریل انجام شده باشد و بعد از عمل مراقبت کافی ارائه شود. اکثر افرادی که عضوی از بدن خود را می‌فروشند مراقبت پس از عمل ناچیزی دریافت کرده و یا اصلا چنین مراقبتی دریافت نمی‌کنند و خطر جدی عفونت پس از عمل جراحی آنان را تهدید می‌کند.

از آنجایی که هیچ کمکی به عملکرد یک کلیه باقی مانده نمی‌شود، مشکل در عملکرد این یک کلیه می تواند منجر به فشار خون بالا، تجمع بیش از حد مایعات و در نهایت نارسایی کلیه شود. اگر شما یک کلیه داشته باشید، آسیب دیدن آن می تواند مشکل بزرگی ایجاد کند زیرا کلیه دیگری برای جبران وجود ندارد. اگر این آسیب شدید باشد و کلیه شما کاملاً از کار بیفتد، شما به دیالیز یا پیوند کلیه نیاز دارید تا بتوانید زنده بمانید.

معمولاً اطلاعات کافی درباره این عمل در اختیار اکثر فروشندگان قرار نمی گیرد، بنابراین آنها نمی توانند آگاهانه تصمیم بگیرند. اکثر افراد به خستگی دچار می شوند و انجام کارهای یدی برایشان دشوار است. برخی افراد دچار عفونت می شوند – که خطر آن در محیط های غیر قابل نظارت بسیار بیشتر است.

انجام یک عمل برداشت عضو غیرقانونی می تواند مشکلات سلامتی کوتاه مدت و بلند مدت جدی را به دنبال داشته باشد. این یک عمل پرخطر است، که می‌تواند توسط افراد بدون آموزش پزشکی کافی انجام می شود. برداشت یک عضو بدن بدون نظارت پزشکی مناسب و مراقبت بعد از عمل می تواند به سلامت فروشنده در بلند مدت به شدت آسیب برساند.

دروغ: “وقتی بفروشید، پول زیادی دریافت می کنید. می توانید مقداری از پول را برای خانواده تان بفرستید، و بعد از دریافت پول شما و خانواده تان می توانید زندگی خوبی را شروع کنید.”

حقیقت: حتی اگر کل مبلغ پرداخت شود، به ندرت پیش می آید که فرد “زندگی خوبی” داشته باشد. بسیاری از فروشندگانی که این مبلغ را دریافت کرده اند، می گویند ظرف 3-5 ماه آن را خرج کردند و به دلیل مشکلات سلامتی ناشی از عمل جراحی نمی توانستند در آینده شغل داشته باشند.

“بعد از سه ماه کل این پول تمام شد. حالا، اکثر مواقع احساس خستگی می کنم، و نمی توانم هیچ کار سنگینی انجام بدهم.” – فروشنده اعضای بدن.

بعضی از کسانی که کل مبلغ به آنها پرداخت شده بود، گزارش کردند کمی بعد از عمل این مبلغ را از آنها دزدیده اند. در اکثر موارد، فروشنده کمتر از مبلغ توافق شده را دریافت کرده است. در برخی موارد، فروشنده هیچ مبلغی را در ازای فروش عضو بدن دریافت نکرده است.

دروغ: “شما با گیرنده عضو بدنتان ملاقات می کنید.”

حقیقت: بسیاری از کسانی که اعضای بدنشان را فروخته اند، اظهار کردند که برایشان مهم بود گیرنده عضو بدن خود را ملاقات کنند و دلالان به آنها اطمینان داده بودند که این ملاقات انجام خواهد شد. با این وجود، اکثر افراد گفتند که این اتفاق هرگز نیفتاد و آنها گیرنده را ملاقات نکردند. بسیاری از فروشندگان گفتند که این امر باعث پریشانی عاطفی آنها شده است.

سازمان های پشتیبان

آیا شما یا فردی که می شناسید به این شکل مورد سوء استفاده یا بهره کشی قرار گرفته اید؟ اگر پاسخ شما “بله” است، برای دریافت کمک و مشاوره محرمانه و رایگان لطفاً با این سازمان ها تماس بگیرید.

ما این بخش را پیوسته به دنبال تشخیص سازمان های پشتیبان جهانی بیشتر به روز می‌کنیم. در صورتی که سازمان شما تمایل دارد در لیست سازمان های پشتیبان قرار گیرد، لطفا تماس بگیرید.

112، شماره تلفن اورژانس در اروپا

در صورتی که شما یا یکی از آشنایان شما در معرض خطر اورژانسی هستید، با شماره تلفن اورژانس در اروپا یعنی 112 تماس بگیرید. تماس با این شماره رایگان است و به طور 24 ساعته در تمامی نقاط اتحادیه اروپا خدمات خود را ارائه میدهد. شهروندان میتوانند برای دستیابی به خدمات اورژانس شامل پلیس، خدمات پزشکی اورژانسی و آتش نشانی با شماره 112 تماس بگیرند.

شماره 112 (رایگان، 24 ساعته در 7 روز هفته)

شماره 114 (گزینه ارسال پیام برای افراد دارای معلولیت)

شما باید به زبان کشوری که در آن تماس را انجام میدهید و یا به زبان انگلیسی صحبت کنید. کارکنان در صورت نیاز قادر به ردیابی مکان شما هستند

بریتانیا

برده داری مدرن و خط تماس کمک در زمینه استثمار (Modern Slavery & Exploitation Helpline) خدمات

برده داری مدرن و خط تماس کمک در زمینه استثمار) رایگان و 24 ساعته در 7 روز هفته بوده و به بیش از 200 زبان ارائه میشود. در صورت نیاز به کمک یا مشاوره یا در صورتی که نگران موردی هستید که مشاهده کردهاید، با خط تلفن

08000121700 (که رایگان، 24 ساعته، و محرمانه است)

https://www.modernslaveryhelpline.org/report

در دسترس به 200 زبان

www.modernslaveryhelpline.org

یونان

تماس با خط ویژه برای پاسخگویی به تمامی تماسهای فوری مربوط به قاچاق انسان از هر نقطهای از کشور، 24 ساعته، به طور ناشناس و با قابلیت ترجمه به بیش از 200 زبان دنیا در دسترس است.

برای تماس از ارائه دهنده خدمات تلفن در یونان با شماره 1109 تماس بگیرید.

شماره 1109 (تماسها از ارائه دهنده خدمات در یونان، هزینه تماس محلی، 24 ساعته و ناشناس)

00302310019880 (تماسها از ارائه دهنده خدمات تلفن خارجی، هزینه بستگی دارد به لیست قیمت ارائه دهند در یونان، 24 ساعته و ناشناس)

[email protected] 

https://1109.gr/content/greece-english/gjgcc0 

لیتوانی

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI

KOPŽI یک سازمان غیر دولتی است که خدمات اجتماعی، روانشناسی، حقوقی، خدمات مسکن ایمن به قربانیان قاچاق انسان، روسپیگری، و سوء استفاده جنسی ارائه میدهد و فعالیتهای آموزشی پیشگیرانه در سطوح محلی و ملی ارائه میدهد.

0037067961617

[email protected]

https://anti-trafficking.lt/kontaktai/ 

www.anti-trafficking.lt

مجارستان

مدیریت بحران ملی و خدمات اطلاع رسانی تلفنی – Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT)

 003680205520 (رایگان، 24 ساعته در 7 روز هفته)

[email protected]

https://okit.eu/ 

رومانی

آژانس ملی مقابله با قاچاق انسان

خط ویژه مقابله با قاچاق 0800800678 (رایگان)

[email protected]

http://anitp.mai.gov.ro

اسلواکی

خط کمک ملی مخصوص قربانیان قاچاق انسان

0800800818  (رایگان، 24 ساعته در 7 روز هفته)

بلغارستان

خط ویژه ملی قاچاق انسان در بلغارستان

080020100 (جدا از هر خط تلفن در بلغارستان، 24 ساعته در 7 روز هفته)

کد کشور بلغارستان: +359

انجام توسط A21 Bulgaria

[email protected]

اوکراین

La Strada-Ukraine

0800500335

116123

0800500225 و 116111 (خط ويژه ملی کودک)

https://www.la-strada.org.ua/

[email protected]

نروژ

ROSA (تاسیس مجدد، سازماندهی اماکن اتراق امن، ایمنی و کمک) یک سازمان حمایتی ملی است که خط کمک 24 ساعته و مشاوره، پناهگاه و حمایت مستقیم از قربانی را ارائه میدهد.

004722331160 (24/7)

[email protected]

http://rosa-help.no/

اسپانیا

انجام توسط پلیس ملی

0034900105090 

[email protected]

فرانسه

Ac.Sé (Dispositif National d’Accueil et de Protection des Victimes de la Traite)

0033492151051

[email protected]

http://www.acse-alc.org

ایرلند

Ruhama

0035318360292 (تماسهای محلی، از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر)

0035318360292</a (تماسهای بین المللی، از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر)

خدمات محرمانه تماس مجدد: کلمه REACH را به شماره 5010 پیامک کنید

[email protected] 

https://www.ruhama.ie/

پرتغال

شبکه خدمات برای مهاجرین و قربانیان تبعیض (APAV – انجمن پرتغالی حمایت از قربانیان)

003512135879 14 (روزهای آخر هفته از ساعت 10 صبح تا 1 بعد از ظهر/ 1 بعد از ظهر- 6 بعد از ظهر)

https://www.apav.pt

http://naoaotrafico.pt/pt/ 

هلند

مرکز مقابله با قاچاق کودک و قاچاق/Centrum tegen Kinderhandel en Mensenhandel (CKM)

0882080000

https://www.ckm-fier.nl

چت: https://www.fier.nl/chat 

[email protected]

کانادا

Canadian human trafficking hotline

در صورتی که آشنایی از شما قربانی قاچاق انسان بوده است، با خط ویژه قاچاق انسان در کانادا که ارائه دهنده خدمات 24 ساعته محرمانه به چندین زبان است تماس بگیرید.

18339001010

قابل دسترسی به 200 زبان

دارای خدمات چت

[email protected]

Canadian human trafficking hotline

کانادا

Canadian Crime Stoppers

 18002228477 (TIPS)

https://www.canadiancrimestoppers.org/contact (تماس با مدیر)

Facebook

Twitter

آمریکای لاتین

ائتلاف کریدور ایمنی تک جانبه (BSCC)

6196662757

[email protected]

http://www.bsccoalition.org

مکزیک

Consejo Ciudadano para la Seguridad y Justicia de la Ciudad de México

خط کمک ملی قاچاق انسان

 018005533000 (رایگان، 24 ساعته و محرمانه)

5555335533 (خدمات چت)

[email protected]

www.consejociudadanomx.org 

کلمبیا

RedPapaz

00576017563689

[email protected]

https://www.redpapaz.org/

کامبوج

Action Pour Les Enfants (APLE) Cambodia

0085592311511

Click here to email

www.internethotlinecambodia.org

هند

Shakti Vahini

00919582909025

[email protected]

https://shaktivahini.org/

فیلیپین

شورای بین آژانسی مقابله با قاچاق (IACAT)

گزارش را همچنین میتوانید از طریق ایمیل، وبسایتهای رسمی،شبکههای اجتماعی، کاربرد موبایل ارائه دهید

1343 (24/7)

021343 (24 ساعته در صورت خارج بودن از Metro Manila)

[email protected]

https://iacat.gov.ph

تایلند

A21 Thailand

0066021366174

[email protected]

www.a21.org/content/thailand/

ویتنام

بنیاد کودکان Blue Dragon

00842437170544 

Facebook: Blue Dragon Vietnam

[email protected]

اسرائیل

Saleet

 1800200690 (24/7)

https://saleet4you.org

آفریقای جنوبی

خط ویژه ملی قاچاق انسان (انجام توسط A21 South Africa)

0800222777 (رایگان، 24 ساعته و محرمانه)

دارای خدمات گزارش دهی

[email protected]

https://bit.ly/3rcIxZ6

استرالیا

+61 131 237

انجام توسط پلیس فدرال استرالیا

داستان خود را به اشتراک بگذارید

Get it on Google Play badge

قاچاق اعضای بدن در تمامی دنیا رایج است، با این حال داده‌های حداقلی در این رابطه در سطح جهانی وجود دارد.

ما می‌خواهیم تا حد ممکن از قاچاق اعضای بدن آگاه شویم تا از افرادی آسیب پذیر در مقابل آن حمایت کرده و آگاهی از شیوع آن را افزایش دهیم.

آیا شما می‌توانید در انجام این کار به ما کمک کنید؟

 STOP APP به افراد زیر کمک می‌کند:

  • دارای تجربه قاچاق اعضای بدن خود
  • کسانی که پیشنهاد فروش اعضای بدن خود را دریافت کرده‌اند
  • کسانی که پیشنهاد فروش اعضای بدن خود را دریافت کرده‌اندچیزی درباره قاچاق اعضای بدن شنیده یا دیده‌اند  

شما می‌توانید با امنیت و به طور ناشناسی گزارشی از طریق STOP APP ارائه دهید. گزارش ارسال شده در تلفن شما ثبت نخواهد شد.

لطفا هنگام تهیه گزارش حتماً در یک مکان امن و از آن اتفاق مشکوک دور باشید.

STOP THE TRAFFIK یک سازمان پیشگیری از قاچاق انسان است. این برنامه داستان افراد درباره قاچاق انسان در سراسر دنیا را جمع آوری می کند تا جلوی این جنایت را بگیرد.  اگر فردی در معرض خطر فوری قرار دارد یا جرمی اتفاق افتاده است، لطفاً با مقامات مورد اعتماد تماس بگیرید.