08.03.2022

MAISTO PERDIRBIMO IR ŽEMĖS ŪKIO SEKTORIŲ DARBUOTOJAI

KAIP IŠVENGTI IŠNAUDOJIMO DARBO VIETOJE

Patarimai, kaip atpažinti melagingą darbo skelbimą, sužinoti, kokios yra darbo išmokos Jungtinėje Karalystėje (JK) ir kam skambinti, jei darbe patiriate išnaudojimą.

Ar žinojote?

Didelė darbuotojų paklausa maisto perdirbimo ir žemės ūkio sektoriuose reiškia, kad išnaudojimas yra labiau tikėtinas.

Ar šiuo metu dirbate arba ieškote darbo maisto perdirbimo ar žemės ūkio srityje? Ar į JK atvykote iš kitos šalies? Ar žinote, kaip atpažinti melagingą darbo skelbimą? Ar žinote savo darbo teises Jungtinėje Karalystėje? Ar jums reikia paramos?

Kaip išengti melagingų darbo skelbimų

Jei ieškote darbo Jungtinėje Karalystėje, svarbu būti budriems ir žinoti, kaip išvengti virtualių sukčių, pavyzdžiui, duomenų vagystės, kai sukčius apsimeta įmone ar asmeniu, kad gautų jūsų asmeninę informaciją, arba falsifikavimo, kai sukčius naudoja suklastotą el. pašto antraštę ar IP adresą, kad įtikintų jus, jog tai yra teisėta, dažnai siekdamas naudos.

Štai keletas pagrindinių rodiklių, rodančių, kad darbo skelbimas gali būti neteisėtas:

Asmeniškai ir internetu

  • Skelbime prašoma pinigų, kad galėtumėte užsitikrinti darbą. Niekada neturėtumėte mokėti už tai, kad gautumėte darbą Jungtinėje Karalystėje.
  • Darbdavys prašo išankstinio mokesčio. Nesaugūs mokėjimo būdai, pavyzdžiui, „Paysafecard“, turėtų kelti susirūpinimą, nes per šias platformas sunku atsekti pinigus.
  • Darbdavys reikalauja slaptumo arba skatina jus imtis skubių veiksmų.
  • Skelbime siūlomas pernelyg didelis atlyginimas.
  • Skelbime siūloma įsidarbinti iš karto be pokalbio.

Internetu

  • Skelbime gausu gramatinių klaidų.
  • Skelbime raginama spustelėti daugybę išeinančių nuorodų.
  • Potencialaus darbdavio pranešimai siunčiami iš asmeninės el. pašto paskyros. Dauguma bendrovių turi savo domeną.
  • Skelbimą el. paštu tiesiogiai jums atsiuntė nežinomas asmuo.
  • Organizacijos veikla internete yra minimali. Teisėti skelbimai turėtų vesti į atitinkamą interneto portalą.
  • Skelbime garantuojama, kad pagal jų pateiktus dokumentus bus išduota JK viza.

Jei skelbimas atrodo pernelyg geras, kad būtų tiesa, greičiausiai jis yra melagingas.

Sukčiai dažnai pavagia teisėtus bendrovių elementus, kad apsimestų jomis, pavyzdžiui, logotipus. Jei kyla įtarimų dėl darbo skelbimo teisėtumo arba baiminatės, kad patys buvote apgauti, galite pateikti skundą organizacijai „Jobs Aware“.

Netikrų darbo skelbimų gali pasitaikyti ir neprisijungus prie interneto. Turėtumėte žinoti, kad aplinkiniai gali kreiptis į jus žadėdami geresnį darbą, tačiau kai kurie iš jų gali neturėti gerų ketinimų ir iš tikrųjų įdarbinti jus išnaudojamo darbo tikslais.

Jei pateikėte paraišką pagal sezoninių darbuotojų programą, turėjote būti įdarbintas per vieną iš šių keturių licencijuotų operatorių: „Concordia“, „Pro Force“, „AG Recruitment and Management Ltd“ arba „Fruitful Jobs“. Jei taip nebuvo, pasiūlymas galėjo būti apgaulingas ir turėtumėte apie jį pranešti „Jobs Aware“.

Jau dirbate?

Kai kurie darbdaviai gali jumis pasinaudoti. 

Jie gali piktnaudžiauti bet kokiais jūsų anglų kalbos trūkumais arba norėti piktnaudžiauti, jei manys, kad nesuprantate savo teisių arba neturite teisinio statuso Jungtinėje Karalystėje.

Be to, pateikiama daug klaidinančios informacijos, todėl gali būti sunku sužinoti savo teises.

Galite gauti nemokamą, patikimą, konfidencialią paramą ir pagalbą, jei:

  • Buvote priverstas dirbti nepasirašęs darbo sutarties.
  • Iš jūsų atlyginimo buvo daromi nepaaiškinami atskaitymai.
  • Turėjote dirbti pernelyg daug valandų (daugiau nei 50 valandų per savaitę).
  • Sulaukėte grasinimų arba buvote įbaugintas dėl savo gyvenamosios vietos JK statuso.
  • Jums teko dirbti nesaugiomis arba antisanitarinėmis sąlygomis.
  • Turėjote dirbti su specializuota įranga ar mašinomis be profesinio pasirengimo.
  • Už papildomas darbo valandas darbo užmokestis nebuvo padidintas.
  • Darbdavys jums padarė fizinę ar psichologinę žalą.
  • Buvo atsisakyta suteikti mokamas atostogas dėl ligos arba buvo paprašyta dirbti net tada, kai jautėtės prastai.
  • Esate priverstas gyventi nesaugiame arba perpildytame jūsų darbdavio suteiktame būste.
  • Iš jūsų buvo atimtas pasas arba tapatybės dokumentai.

Jei patyrėte bet kurį iš šių atvejų, užsirašykite, kas nutiko, ir būtinai nurodykite:

  • Image

     Kokio pobūdžio incidentas įvyko?

  • Image

    Kada tai įvyko?

  • Image

    Kur tai įvyko?

  • Image

    Kas dalyvavo?

Jūsų darbo teisės Jungtinėje Karalystėje

Nepriklausomai nuo jūsų teisinio statuso, turite teisę būti laisvi nuo išnaudojimo ar prievartos. Nors parama gali skirtis priklausomai nuo konkrečių aplinkybių, kiekvienas JK dirbantis asmuo turi teises. Neturėtumėte jaustis bejėgis.

Teisė į minimalų nacionalinį darbo užmokestį.

Jei esate Jungtinės Karalystės žemės ūkio srities darbuotojas, turite gauti bent minimalų nacionalinį darbo užmokestį.

Nuo 2021 m. balandžio mėn. Jungtinėje Karalystėje šis užmokestis yra 8,91 svaro sterlingų, jei esate vyresnis nei 23 metų, 8,36 svaro sterlingų, jei esate 21–22 metų amžiaus, ir 6,56 svaro sterlingų, jei esate 18–20 metų amžiaus. Nuo 2022 m. balandžio mėn. minimalus nacionalinis darbo užmokestis (MNDU) turėtų padidėti iki 9,50 svaro sterlingų per valandą vyresniems nei 23 metų asmenims, 9,18 svaro sterlingų per valandą 21–22 metų asmenims ir 6,83 svaro sterlingų per valandą 18–20 metų asmenims. Jei dirbate viršvalandžius, darbdavys privalo sumokėti jums už papildomai dirbtą laiką, o jūsų vidutinis darbo užmokestis už visas dirbtas valandas neturi būti mažesnis nei MNDU.

Turėtumėte gauti patvirtinimą apie darbo užmokesčio išmokėjimą – atlyginimo lapelį. Kai kurie darbdaviai gali išduoti atlyginimo lapelį elektroniniu būdu. Jei neturite galimybės naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kuriuo galėtumėte peržiūrėti atlyginimo lapelį, būtinai paprašykite atlyginimo lapelio raštu.

Aiški informacija apie atskaitymus iš darbo užmokesčio

Bet kokia iš jūsų atlyginimo išskaičiuojama suma turėtų būti aiškiai nurodyta jūsų atlyginimo lapelyje. Įprasta, kad išskaičiuojami mokesčiai ir nacionalinis draudimas. Kiti atskaitymai, pavyzdžiui, už transportą, maistą ar būstą, gali būti neteisėti.

Teisė į saugią darbo aplinką

Ūkininkavimas gali būti pavojinga pramonės šaka. Pagal Jungtinės Karalystės įstatymus darbdaviai privalo užtikrinti savo darbuotojų saugą ir gerovę, kiek tai pagrįstai įmanoma. Jei jūsų darbdavys įdarbina penkis ar daugiau žmonių, jis turi turėti tvarką, kurioje būtų išdėstytas veiksmų planas dėl sveikatos ir saugos darbe standartų. Visi darbuotojai, įskaitant tuos, kurie sunkiai supranta anglų kalbą, turėtų suprasti šioje tvarkoje pateiktą informaciją.

Asmenines apsaugos priemones (AAP) prireikus turėtų nemokamai suteikti darbdavys ir jos turėtų būti paženklintos CE ženklu.

Norėdami atsisiųsti nemokamą vyriausybės patvirtintą sveikatos ir saugos žemės ūkyje vadovą, apsilankykite Sveikatos ir saugos tarnybos svetainėje.

Nedarbingumo pašalpa ir nedarbingumo atostogos

Jei įsidarbinote iki 2013 m. spalio 1 d., Anglijoje turite teisę gauti žemės ūkio ligos išmoką (ASP). Prieš pirmąją nebuvimo darbe dieną turite būti nepertraukiamai dirbęs pas tą patį darbdavį ne mažiau kaip 52 savaites. Jei norite gauti daugiau informacijos apie ASP, spustelėkite čia.

Jei esate žemės ūkio darbuotojas Škotijoje arba Velse ir pas tą patį darbdavį dirbate ilgiau nei 52 savaites, turite teisę iš darbdavio gauti ligos pašalpą. Pažymėtina, kad jums ji negali būti taikoma, jei susižalojote ne darbo vietoje arba keliaudami į darbo vietą ar iš jos. Tiksli informacija apie ligos išmokas Velse pateikiama 8-ame šio vadovo skyriuje. Tiksli informacija apie ligos išmokas Škotijoje pateikta čia.

Kasmetinės atostogos ir atostogų išmokos

Pagal įstatymus turite teisę į minimalų mokamų atostogų savaičių skaičių per metus, pradedant nuo jūsų pirmos darbo dienos. Tai apima darbuotojus, dirbančius ne visą darbo dieną ir pagal terminuotas sutartis. Išsami informacija apie jūsų teisę į atostogas turėtų būti įtraukta į jūsų sutartį, tačiau daugiau informacijos galite rasti čia.

Išeinant iš darbo darbdavys pagal įstatymą privalo nutraukti darbo sutartį ir išmokėti atostogų išmoką – pinigus, sukauptus už nepanaudotas atostogas.

Jūsų darbdavys turi teisę nuspręsti, kada turite išeiti atostogų, tačiau jei jums sunku gauti leidimą ir dirbate Anglijoje arba Velse, turėtumėte paskambinti į Kovos su nusikaltėlių gaujomis ir priverstinio darbo įstaigą (angl. Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) telefonu 0345 602 5020.

Parama neteisėtai atleidus iš darbo arba netekus darbo valandų

Jei buvote atleistas iš darbo ir manote, kad sprendimas buvo neteisingas, galite jį užginčyti. Jei norite patikrinti, ar turite teisę pateikti skundą, apsilankykite „Acas“ svetainėje. Jei ieškote teisinės konsultacijos dėl ieškinio pateikimo, apsilankykite šiame puslapyje.

Darbo sutartis

Prieš pradėdami dirbti, iš darbo jėgos teikėjo turite gauti rašytinę darbo sutartį, kurioje aprašomas įdarbinimas. Joje aiškiai aprašoma, ką dirbsite, kur dirbsite, kiek jums bus mokama, kada jums bus mokamas darbo užmokestis ir kada galėsite pasiimti atostogas. Jūsų darbdavys taip pat turėtų pateikti raštišką pažymą apie įdarbinimą, jei dirbate ilgiau nei vieną mėnesį.

Pažymėtina, kad savarankiškai dirbantys darbuotojai neturi tokių pačių teisių kaip samdomi darbuotojai. Po 12 savaičių nepertraukiamo darbo laikiniems darbuotojams taikomos tokios pat sąlygos kaip ir tiesiogiai samdomiems darbuotojams.

Apsauga nuo diskriminacijos, prievartos ir seksualinio priekabiavimo 

Draudžiama būti diskriminuojamam, išnaudojamam ar priekabiaujamam dėl savo kilmės šalies, kalbos barjero, lyties, amžiaus, seksualinės orientacijos, negalios, nėštumo, motinystės atostogų ar rasės.

Teisė į minimalų nacionalinį darbo užmokestį

Jei esate Jungtinės Karalystės maisto perdirbimo sektoriaus darbuotojas, turite gauti bent minimalų nacionalinį darbo užmokestį.

Nuo 2021 m. balandžio mėn. Jungtinėje Karalystėje šis užmokestis yra 8,91 svaro sterlingų, jei esate vyresnis nei 23 metų, 8,36 svaro sterlingų, jei esate 21–22 metų amžiaus, ir 6,56 svaro sterlingų, jei esate 18–20 metų amžiaus. Nuo 2022 m. balandžio mėn. minimalus nacionalinis darbo užmokestis (MNDU) turėtų padidėti iki 9,50 svaro sterlingų per valandą vyresniems nei 23 metų asmenims, 9,18 svaro sterlingų per valandą 21–22 metų asmenims ir 6,83 svaro sterlingų per valandą 18–20 metų asmenims. Jei dirbate viršvalandžius, darbdavys privalo sumokėti jums už papildomai dirbtą laiką, o jūsų vidutinis darbo užmokestis už visas dirbtas valandas neturi būti mažesnis nei MNDU.

Turėtumėte gauti patvirtinimą apie darbo užmokesčio išmokėjimą – atlyginimo lapelį. Kai kurie darbdaviai gali išduoti atlyginimo lapelį elektroniniu būdu. Jei neturite galimybės naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kuriuo galėtumėte peržiūrėti atlyginimo lapelį, būtinai paprašykite atlyginimo lapelio raštu.

Aiški informacija apie atskaitymus iš darbo užmokesčio

Bet kokia iš jūsų atlyginimo išskaičiuojama suma turėtų būti aiškiai nurodyta jūsų atlyginimo lapelyje. Įprasta, kad išskaičiuojami mokesčiai ir nacionalinis draudimas. Kiti atskaitymai, pavyzdžiui, už transportą, maistą ar būstą, gali būti neteisėti.

Teisė į saugią darbo aplinką

Maisto perdirbimas gali būti pavojinga pramonės šaka. Pagal Jungtinės Karalystės įstatymus darbdaviai privalo užtikrinti savo darbuotojų saugą ir gerovę, kiek tai pagrįstai įmanoma. Jei jūsų darbdavys įdarbina penkis ar daugiau žmonių, jis turi turėti tvarką, kurioje būtų išdėstytas veiksmų planas dėl sveikatos ir saugos darbe standartų. Visi darbuotojai, įskaitant tuos, kurie sunkiai supranta anglų kalbą, turėtų suprasti šioje tvarkoje pateiktą informaciją.

Asmenines apsaugos priemones (AAP) prireikus turėtų nemokamai suteikti darbdavys ir jos turėtų būti paženklintos CE ženklu.

Norėdami atsisiųsti nemokamą vyriausybės patvirtintą sveikatos ir saugos maisto ir gėrimų gamyboje vadovą, apsilankykite Sveikatos ir saugos svetainėje čia.

Nedarbingumo pašalpa ir nedarbingumo atostogos

Žmonės, kurie, sirgdami tam tikromis infekcijomis, dirba prie atviro maisto, gali užteršti maistą arba paviršius, su kuriais maistas gali liestis.

Jei sergate skrandžio ar žarnyno infekcija ir (arba) jūsų odos vieta, kurios negalima uždengti, užkrėsta, turėtumėte nedirbti, kol praeis 48 valandos nuo simptomų išnykimo. Pažymėtina, kad, atsižvelgiant į infekcijos rūšį, yra išimčių. Patikrinti, ar dėl infekcijos galite gauti laisvo nuo darbo laiko, galite 10-ame skyriuje šioje Maisto standartų agentūros ataskaitoje.

Įstatymais nustatyta ligos pašalpa (SSP) mokama visiems darbuotojams, o jos maksimalus dydis yra 95,85 svaro sterlingų per savaitę ir ji gali būti mokama iki 28 savaičių. Turite teisę gauti pašalpą, jei buvote nedarbingas keturias + dienas, pranešėte apie savo ligą darbdaviui ir per pastarąsias 8 savaites vidutiniškai uždirbote ne mažiau kaip 120 svarų sterlingų per savaitę (neatskaičius mokesčių). Pažymėtina, kad SSP neteikiama, jei esate savarankiškai dirbantis asmuo arba gaunate įstatymu nustatytą motinystės išmoką.

Kasmetinės atostogos ir atostogų išmokos

Pagal įstatymus turite teisę į minimalų mokamų atostogų savaičių skaičių per metus, pradedant nuo jūsų pirmos darbo dienos. Tai apima darbuotojus, dirbančius ne visą darbo dieną ir pagal terminuotas sutartis. Išsami informacija apie jūsų teisę į atostogas turėtų būti įtraukta į jūsų sutartį, tačiau daugiau informacijos galite rasti čia.

Išeinant iš darbo darbdavys pagal įstatymą privalo nutraukti darbo sutartį ir išmokėti atostogų išmoką – pinigus, sukauptus už nepanaudotas atostogas.

Jūsų darbdavys turi teisę nuspręsti, kada išeiti atostogų, tačiau jei jums sunku gauti leidimą ir dirbate Anglijoje arba Velse, turėtumėte paskambinti į GLAA telefonu 0345 602 5020.

Parama neteisėtai atleidus iš darbo arba netekus darbo valandų

Jei buvote atleistas iš darbo ir manote, kad sprendimas buvo neteisingas, galite jį užginčyti. Norėdami patikrinti, ar galite pateikti apeliaciją, apsilankykite „Acas“ svetainėjeJei ieškote teisinės konsultacijos dėl ieškinio pateikimo, apsilankykite šiame puslapyje.

Darbo sutartis

Prieš pradėdami dirbti, turite gauti rašytinę darbo sutartį, kurioje aprašomas įdarbinimas. Joje aiškiai aprašoma, ką dirbsite, kur dirbsite, kiek jums bus mokama, kada jums bus mokamas darbo užmokestis ir kada galėsite pasiimti atostogas. Jūsų darbdavys taip pat turėtų pateikti raštišką pažymą apie įdarbinimą, jei dirbate ilgiau nei vieną mėnesį.

Apsauga nuo diskriminacijos, prievartos ir seksualinio priekabiavimo

Draudžiama būti diskriminuojamam, išnaudojamam ar priekabiaujamam dėl savo kilmės šalies, kalbos barjero, lyties, amžiaus, seksualinės orientacijos, negalios, nėštumo, motinystės atostogų ar rasės.

Jei susidūrėte su problemomis, susijusiomis su šių teisių įgyvendinimu, galite gauti nemokamą, patikimą ir konfidencialią pagalbą bei paramą. Būtinai atsisiųskite GLAA darbuotojų teisių brošiūrą  dėl paramos savo kalba.

Darbdavys taip pat turi patikrinti, ar turite juridinę teisę dirbti JK. Jei esate Didžiosios Britanijos arba EEE pilietis, dirbęs Jungtinėje Karalystėje iki 2020 m. gruodžio 31 d., šiuo metu turite teisę dirbti Jungtinėje Karalystėje, todėl jums nereikia gauti darbo vizos. Tačiau jei neatitinkate šių kriterijų, jums reikia darbo vizos. Jei ieškote , pagalbos dėl teisės dirbti JK, apsilankykite šiame puslapyje.

Daugiau informacijos apie savo teises Jungtinėje Karalystėje ir apie tai, kur galite gauti pagalbos, rasite programėlėje “Just Good Work”.

Susisiekite su organizacijomis

Jei nerimaujate, kad jūsų teisių nepaisoma arba kad tapote melagingo darbo skelbimo auka, kreipkitės į šias organizacijas, kad gautumėte konfidencialios pagalbos ir patarimų. Jei tapote išnaudojimo darbe liudininku arba manote, kad tapote išnaudojimo darbe auka, galite anonimiškai paskambinti nemokamu organizacijos „Crimestoppers“ telefonu 0800 555 111. Jei gyvenate Anglijoje arba Velse, skundą taip pat galite pateikti GLAA čia.

Jei iki 2013 m. spalio 1 d. dirbote Anglijos žemės ūkio sektoriuje, galite kreiptis į „Acas“ pagalbos liniją telefonu 0300 123 1100 arba pasinaudoti  „Acas“ pagalbos linija internetu, kad gautumėte daugiau patarimų. Taip pat galite pateikti skundą Kaimo išmokų agentūrai čia.

Jei dirbate maisto perdirbimo sektoriuje ir norite pateikti skundą dėl nusikaltimo, susijusio su maisto gamyba, galite tai padaryti Maisto standartų agentūros svetainėje.

Jei įmanoma, kreipdamiesi į toliau nurodytas paramos organizacijas, nurodykite „Project Fair Life“ kaip nuorodą, kad jos galėtų geriau suprasti, kokią paramą suteikti.

JobsAware

„Jobs Aware“ teikia nemokamą pagalbą ir patarimus JK darbuotojams, nukentėjusiems nuo sukčių ar nesąžiningų darbo metodų.

https://www.jobsaware.co.uk/

Modern Slavery and Exploitation Helpline

Šiuolaikinės vergovės ir išnaudojimo pagalbos linija teikia informaciją, patarimus ir rekomendacijas visais šiuolaikinės vergovės klausimais, susijusiais su galimais nukentėjusiais visoje Jungtinėje Karalystėje. Mūsų paslaugos yra nemokamos, konfidencialios, prieinamos 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir 200 kalbų

08000 121 700

https://www.modernslaveryhelpline.org/

The Salvation Army

„The Salvation Army“ teikia specialistų pagalbą visiems suaugusiesiems, nukentėjusiems nuo šiuolaikinės vergovės Anglijoje ir Velse. Tai apima geresnes galimybes gauti paramą įsidarbinant ir apsirūpinant būstu, sveikatos priežiūrą, teisines konsultacijas ir finansinę paramą. Mūsų konfidenciali pagalbos linija 0800 808 3733 veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

0300 3038151

https://www.salvationarmy.org.uk/modern-slavery

National Debtline

„National Debtline“ teikia nemokamus patarimus ir išteklius, kurie padės jums susitvarkyti su skolomis. Į „National Debtline“ galite paskambinti telefonu, pasikalbėti internetu arba gauti patarimų interneto svetainėje.

0808 808 4000

https://nationaldebtline.org/contact-us/

Porchlight

„Porchlight“ yra Kente įsikūrusi labdaros organizacija, teikianti paramą, patarimus ir konsultacijas benamiams arba žmonėms, kuriems gresia pavojus tapti benamiais. Jei esate benamis arba susiduriate su problemomis, dėl kurių galite prarasti būstą Kente, galite kreiptis į nemokamą pagalbos liniją ir gauti patarimų.

0800 567 7699

https://www.porchlight.org.uk/

RSABI

RSABI yra labdaros organizacija, remianti Škotijos žemės ūkyje dirbančius žmones. Tai apima ir žemės ūkio darbuotojus, įskaitant sezoninius darbuotojus. Siūlome praktinę, emocinę ir, kai kuriais atvejais, finansinę paramą. Mūsų paslaugos yra visiškai nešališkos ir konfidencialios. Mūsų pagalbos linija veikia kiekvieną metų dieną telefonu 0300 111 4166. Taip pat turime specialią pagalbos liniją sezoniniams darbuotojams (su vertimo paslaugomis) telefonu 0300 111 4160.

0300 111 4166

https://rsabi.org.uk/How-RSABI-can-help

Hope For Justice

„Hope for Justice“ siūlo konsultavimo paslaugą: teikiamos specialiai pritaikytos ir specializuotos konsultacijos bei patarimai. Padedame nukentėjusiems asmenims suprasti savo teises ir galimybes, taip pat nustatyti, kur galima pasinaudoti teisinėmis teisių gynimo priemonėmis. Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip galime jums padėti, arba jei susiduriate su sunkumais ar turite klausimų, susijusių su jūsų, kaip darbuotojo, įdarbinimu ir elgesiu Jungtinėje Karalystėje, nedvejodami susisiekite su mūsų daugiakalbe komanda adresu [email protected] arba skambinkite mums telefonu 0300 008 8000. (Mūsų darbo valandos yra nuo pirmadienio iki penktadienio 9:00–17:30 val., prireikus galime suteikti vertėjų paslaugas telefonu)

0300 008 8000

[email protected]

https://hopeforjustice.org/news/questions-about-survivor-care-in-the-uk/

Migrant Help

„Migrant Help“ teikia pagalbą Škotijoje gyvenantiems žmonėms, nukentėjusiems nuo persikėlimo ir išnaudojimo. Teikiame specialistų pagalbą ir apgyvendinimą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis ir šiuolaikinės vergovės, bei jų išlaikytiniams.

0141 8847900

[email protected]

https://www.migranthelpuk.org/contact

Centrepoint Outreach

„Centrepoint Outreach“ yra labdaros organizacija, užtikrinanti, kad benamiai ir pažeidžiami žmonės Bostone ir jo apylinkėse galėtų pagerinti savo padėtį ir išnaudoti visas savo galimybes. Mūsų centre be išankstinės registracijos yra patalpos, kuriose teikiami patogumai gatvėse miegantiems asmenims, taip pat pagalba, parama, nukreipimai, nuorodos, maisto paketai skubiu atveju ir baldai. Mūsų pagalbos centras be išankstinės registracijos, parduotuvė, biurai ir sandėlis yra įsikūrę adresu Red Lion Street 15, Bostone, darbo valandos nuo 9.30 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 15.30 val.

01205 306 900

https://centrepoint-outreach.com/what-we-do/

Medaille Trust

"Medaille Trust" projektas "Moving On" dirba su šiuolaikinę vergiją išgyvenusiais asmenimis Češyre ir Mersisaido grafystėje, Vest Midlandse, Londone, Kente, Hampšyre, Viltšyre ir Mančesteryje. Teikiame pagalbą tvarkant bylas, siekiant įgyti išsilavinimą ir darbą, gauti konsultacijas ir sveikatos priežiūros paslaugas, integruotis į bendruomenę, kreiptis į teismą ir savarankiškai gyventi. Asmenys gali savarankiškai kreiptis naudodamiesi mūsų interneto svetainėje esančia forma : https://www.medaille-trust.org.uk/moving-on/moving-on-project-referral

0800 06 999 16

[email protected]

https://www.medaille-trust.org.uk/moving-on/moving-on-project-referral

Ella's

„Ella's“ darome viską, ką galime, kad nuo prekybos žmonėmis ir išnaudojimo Londone nukentėjusios moterys turėtų viską, ko reikia, kad galėtų atsigauti ir susikurti saugų bei laisvą gyvenimą. Siūlome apgyvendinimą saugiuose namuose, priežiūrą, kuri padeda nukentėjusiems atsigauti po patirtų išgyvenimų, ir bendruomeninę paramą, kuri padeda jiems susikurti saugų ir savarankišką gyvenimą.

[email protected]

https://www.ellas.org.uk/get-help

TARA

TARA teikia pagalbą moterims, kurios Škotijoje gali būti prekybos žmonėmis aukomis arba išnaudojamos komerciniam seksualiniam išnaudojimui. Dirbame su moterimis, kad jos galėtų gauti saugų būstą, teisines konsultacijas, sveikatos priežiūrą ir psichologinį įvertinimą.

0141 276 7724

[email protected]

https://www.saferglasgow.com/

St Petrocs

„St Petrocs“ yra nepriklausoma labdaros organizacija, dirbanti su Kornvelyje benamystę patiriančiais žmonėmis. Turime du pagalbos centrus be išankstinės registracijos: vieną City Road, Truro mieste, o kitą – Breadline centre, Penzance. Šiuose centruose gatvėse miegantiems asmenims, pažeidžiamiems asmenims, kurie turi namus, arba tiems, kuriems gresia tiesioginė benamystės grėsmė, suteikiama pagalba ieškant būsto, taip pat bendri patarimai būsto, pašalpų ir savarankiško gyvenimo klausimais. Jei jums ar jūsų pažįstamiems gali grėsti benamystė, mes teikiame konfidencialias konsultacijas ir paramą.

01872 264153

https://www.stpetrocs.org.uk/

Jei jums arba jūsų pažįstamam asmeniui gresia tiesioginis pavojus, skambinkite telefonu 999.