23.01.2021

جوانانی که در یونان به دنبال امنیت هستند

اطلاعاتی برای پناهجویان و پناهندگان برای در امنیت ماندن و دسترسی به کمک و حمایت

سلام! به این صفحه خوش آمدید! در پایین این صفحه، می توانید اطلاعاتی درباره سازمان هایی پیدا کنید که می توانند کمک و حمایت ارائه دهند

زندگی جوانان مهم است

جوانانی که از جنگ و فقر می گریزند، برای امنیت و زندگی بهتر، به یونان می آیند. متاسفانه، اشخاص زیادی وجود دارند که می خواهند از آنها سوء استفاده کنند. ممکن است وسوسه شوید به کسی اعتماد کنید که به تازگی با او آشنا شده اید (و کارمند هیچ سازمانی که کمک ارائه می دهند نیست) و به شما پیشنهاد کمک می دهد. بعضی وقت ها، قول هایی که به شما می دهند دروغین هستند و احتمال دارد خود را در وضعیتی گرفتار ببینید که بیرون آمدن از آن سخت باشد.

امنیت شما مهم ترین چیز است.

این صفحه اطلاعاتی درباره اینکه چطور خود را از سوء استفاده در امان نگه دارید و برای دریافت کمک و حمایت با چه کسی تماس بگیرید، به شما ارائه می دهد.

گزینه صوتی وجود دارد

می خواهید در اینباره بیشتر بدانید؟ روی موضوعات زیر کلیک کنید.

قاچاق انسان (برده داری مدرن) به جا به جایی یا به کار گیری اشخاص، به وسیله فریب، تهدید یا زور به منظور سوء استفاده و بهره کشی از آنان، گفته می شود. قاچاقچیان انسان، در بیشتر موارد، از سوء استفاده از دیگران، بهره مالی می برند. پناهندگان و پناهجویان در یونان می توانند، هدف سوء استفاده قرار بگیرند.

تاجران اعضای بدن، بعضی وقت ها اعضا را بدون رضایت و با تهدید خارج می کنند. این مساله جرم و خطرناک است. ممکن است به قیمت جان شما تمام شود.

اشخاص مختلف می توانند به روش های زیادی اغفال شده و در دام بهره کشان بیفتند. این روش ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

بعضی وقت ها، پناهجویان و پناهندگان، پیشنهاد کمک درباره سفر یا مسکن دریافت می کنند و به آنها گفته می شود می توانند بعدا هزینه آن را پرداخت کنند. با این پیشنهاد ها موافقت نکنید، مگر اینکه از تمامی جزئیات اطلاع داشته باشید. این، یکی از روش هایی است که قاچاقچیان انسان برای کنترل و بهره کشی از قربانیان استفاده می کنند. این یک نمونه از بهره کشی به ازای بدهی است.

هر تصمیمی که می گیرید، مهم است که امنیت خود را به عنوان اولویت اصلی قرار دهید.

قاچاقچیان انسان، چهره های مختلفی دارند. آنان می توانند سن، جنسیت یا ملیت های مختلفی داشته باشند.

معمولا کسانی که از بند قاچاقچیان انسان رها شده اند، می گویند که توسط شریک زندگی، همسر، دوست و یا حتی اعضای خانواده مورد بهره کشی قرار گرفته بودند. هدف قاچاقچیان انسان معمولا به دست آوردن پول است. آنان در فریبکاری و اغفال، استاد هستند.

آنان می دانند چطور اعتماد شما را جلب کنند و باعث شوند شما فکر کنید که خاص هستید.

آنان معمولا با پیشنهاد دوستی به جوانان نزدیک می شوند.

ممکن است آنان برای شما هدیه بخرند یا به شما پول، مواد مخدر یا الکل بدهند.

متاسفانه، قربانبان قاچاقچیان انسان، کسانی هستند که در وضعیت آسیب پذیر قرار دارند. وقتی اعتماد آنان جلب شد، رفتار مهربان قاچاقچیان انسان تغییر می کند و آنان اقدام به کنترل کردن شما می کنند و یا حتی از خشونت استفاده می کنند. هدف آنها این بود که شما را اغفال کنند تا بتوانند شما را کنترل کرده و از شما بهره کشی کنند. احتمال دارد شما را متقاعد کنند که وضعیت شما و حتی سوء استفاده از شما، عادی است.

قاچاقچیان انسان، معمولا دیگران مجبور می کنند برخلاف میلشان کارهایی انجام دهند. آنها با استفاده از تهدید و ارعاب، دیگران را تحت فشار می گذارند و مجبور می کنند در آن وضعیت باقی بمانند.

قاچاقچیان انسان ممکن است شما را متقاعد کنند که پلیس، طرف آنها است. این یک دروغ است. قاچاق انسان در یونان غیر قانونی است.

روش های دیگر کنترل به قرار زیر هستند:

اگر در وضعیتی هستید که می خواهید از آن رها شوید، سازمان هایی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.

قاچاقبری و قاچاق انسان، هر دو شامل انتقال افراد می باشند، اما اختلافاتی بین آنها وجود دارد.

قاچاقبری، خدماتی است که شخصی، علیرغم خطرات آن، درخواست می کند تا بتواند به صورت غیر قانونی وارد کشوری شود. وقتی سفر و پرداخت تکمیل شود، تعامل هم پایان می یابد.

قاچاق انسان شامل اجبار اشخاص به سفر یا اغفال آنان با دادن وعده های دروغین کار یا امنیت در پایان سفر می باشد. بهره کشی از قربانیان می تواند در مقصد نهایی یا در هنگام سفر انجام بگیرد.

احتمال دارد قاچاقبری و قاچاق انسان با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و دسته های مختلف جنایت کاران با یکدیگر به عنوان یک شبکه تبه کاری کار کنند.

 • قاچاق برها ممکن است با قاچاقچیان انسان انسان تماس داشته باشند و اطلاعاتی درباره اشخاصی که جدیدا وارد یونان می شوند به آنها بدهند.
 • قاچاق بر ممکن است حتی “شخص مورد اعتمادی برای تماس” معرفی کند. این شخص می تواند یک قاچاقچی انسان باشد و منتظر باشد که به محض رسیدن از شما سوء استفاده کند.

گزینه صوتی وجود دارد

همیشه به یاد داشته باشید که مواظب باشید به چه کسی اعتماد می کنید. امنیت شما بسیار مهم است. اگر به شما پیشنهاد  مشکوکی شد، به غریزه خود اعتماد کنید و خیلی سریع از آن وضعیت دور شوید.

وقتی کاملا از آن وضعیت دور شدید، به شخصی که مورد اعتمادتان است اطلاع دهید. اطلاعات تماس سازمان هایی که می توانید با آنان تماس بگیرید در پایین صفحه موجود می باشد.

گزینه صوتی وجود دارد

در یونان سازمان های زیادی وجود دارند که که از پناهندگان و پناهجویان حمایت می کنند. همچنین سازمان های تخصصی وجود دارند که از اشخاص زیر سن 18 سال حمایت می کنند.

این سازمان ها به صورت مستقل از پلیس و دولت فعالیت می کنند. آنها سلامت و امنیت کسانی که از آنها حمایت می کنند را در اولویت و بالاترین درجه اهمیت قرار می دهند.

شاید بعضی از اشخاص به شما بگویند که نمی توانید به سازمان های غیر دولتی اعتماد کنید. این حرف دروغ است. این سازمان ها برای کمک به شما فعالیت می کنند.

این سازمان ها به اسامی مختلفی خوانده می شوند، مانند: سازمان های غیر دولتی (اِن جی اُ) یا سازمان های غیر انتفاعی (غیر سود ده) یا مؤسسه های خیریه.

این سازمان ها خدمات مختلفی را ارائه می دهند. مانند:

اگر زیر سن 18 سال هستید و در یونان تنها یا بی خانمان هستید، می توانید از کمک و حمایت برخوردار شوید.

شبکه سرپرستی

سرپرست به کسی گفته می شود که خردسال بدون همراه می تواند برای کمک به او مراجعه کند.

شبکه سرپرستی در این مناطق فعالیت می کند: آتن، تیسالونیکی، کالاماتا، اورستیدا، کیوس، ساموس.

این شبکه از خردسالانی حمایت می کند که دستگیر شده اند یا در مسکن هایی در کمپ های باز یا بسته زندگی می کنند.

اعضای شبکه سرپرستی، در موارد زیر از منافع خردسالان محافظت می کنند:

 • مراحل پناهندگی
 • مراحل درخواست پیوند خانوادگی
 • ارتباط با خانواده خردسالان جهت گرفتن بهترین تصمیم درباره وضعیت آنها
 • مشکلات سلامتی
 • تحصیلات
 • حمایت روانی

علاوه بر موارد فوق، اعضای شبکه سرپرستی، کارهای زیر را انجام می دهند:

 • یک ارتباط معنی دار و عمیق با با خردسالان برقرار می کنند
 • با آنها به موزه و مراکز تفریحی کودکان می روند
 • آنها را به کلاس های نمایش و پخت و پز می فرستند
 • با خردسالانی که از پروژه استفاده می کنند، رابطه قوی برقرار می کنند
 • برای بهبود و گسترش مهارت های خردسالان اقدامات لازم را انجام می دهند

اگر زیر سن 18 سال و تنها هستید و نیاز به کمک دارید، می توانید برای دریافت کمک های ذکر شده در بالا با متادرسی تماس بگیرید.

واتس اپ و وایبر پیام بدهید:
0030-6908091433

ایمیل: [email protected]

آیا نیاز به کمک یا حمایت دارید؟

با شما بدرفتاری شده یا از شما سوء استفاده شده است یا کسی را می شناسید که این اتفاق ها برای او افتاده است؟ اگر جواب این سؤال بله است، لطفا جهت دریافت کمک رایگان و محرمانه با این سازمان ها تماس بگیرید. لطفا موقعی که با این سازمان هایی که در پایین ذکر شده اند تماس می گیرید، به آنها بگویید که سازمان  STOP THE TRAFFIK اطلاعات تماس آنها را به شما داده است

گزینه صوتی وجود دارد

شماره تلفن 112، خط تماس اضطراری اروپا

اگر شما یا هر شخص دیگری که می شناسید در خطر فوری هستید، با شماره 112، خط تماس اضطراری اروپا، تماس بگیرید. تماس با این شماره رایگان است و 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته فعال است و می توانید از هر جا در اتحادیه اروپا با آن تماس بگیرید. شهروندان می توانند، جهت دسترسی به خدمات اضطراری، مانند پلیس، خدمات فوریت های پزشکی و آتش نشانی، با شماره 112 تماس بگیرند.

112

شماره 1109 خط تماس ملی قاچاق انسان (برده داری مدرن)

این خط تماس مستقیم جهت پاسخ به تماس های فوری مرتبط با قاچاق انسان (برده داری مدرن) از هر جایی در کشور می باشد. این شماره تلفن 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته فعال است. تماس با این خط ناشناس خواهد بود و مترجمینی به 200 زبان دارد. در یونان با شماره تلفن 1109 تماس بگیرید.

0030-2310019880

[email protected]

https://1109.gr/

انجمن پناهجویان یونان

انجمن پناهندگان یونان، یک شبکه از گروه های مختلف پناهندگان و مهاجران و همچنین اشخاص عادی و متخصصین است که با یکدیگر جهت حمایت از حقوق پناهجویان، پناهندگان، مهاجران و اشخاص بی تابعیت همکاری می کنند. مقر این انجمن در آتن است و به عنوان واسطه بین مراجع دولتی و پناهندگان فعالیت می کند. ساعت های کاری: 9:00 – 17:00

0030-2130282976

[email protected]

https://www.facebook.com/Greekforumofrefugees

متادرسی (Metadrasi)

اگر خردسال بدون همراه هستید و احساس خطر می کنید یا بی خانمان هستید، می توانید برای دریافت کمک و حمایت با متادرسی تماس بگیرید. شماره تماس آنها از ساعت 10:00 تا 18:00، روزهای دوشنبه تا جمعه فعال است. می توانید با آنها تماس بگیرید یا از طریق واتس آپ یا وایبر برای آنها پیام نوشتاری ارسال کنید.

0030-6908091433

[email protected]

https://metadrasi.org/en/metadrasi/

شورای پناهندگان یونان

شورای پناهندگان یونان شورای پناهندگان یونان، با هدف اطلاع رسانی و ترویج حقوق پناهجویان و پناهندگان، از طریق ارائه خدمات حقوقی و اجتماعی، فعالیت می کند. آنها، تشخیص و کمک به حالت های آسیب پذیر در بین پناهجویان، مانند قربانیان حمله های نژادپرستانه، قاچاق انسان (برده داری مدرن)، شکنجه و خردسالان بدون همراه را در اولویت قرار می دهند. دفتر مرکزی آنها در آتن است اما شعبه هایی در تسالونیکی و لسبوس دارند. همچنین در کوس، کیوس، ساموس، رودس، کرته و اپیروس/ایوانینا فعالیت می کنند. آدرس دفتر اصلی در آتن: آتن، خیابان سولومو، شماره 25، کد پستی 10682.

[email protected]

https://www.gcr.gr

لبخند کودک

لبخند کودک، از حقوق کودکان حفاظت کرده و برای آنان کمک های عاطفی و روانی فراهم می کند. هدف آنان این است که کودکان را از سوء استفاده به دور نگه دارند، برای آنان خدمات پزشکی و سلامت رایگان فراهم کنند و به کودکانی که در فقر زندگی می کنند، کمک کنند. شماره تماس اضطراری برای کودکان در سطح کشور 1056 است و از طریق آن، می توان به کارمندان اجتماعی و روانشناسان، 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز سال، دسترسی پیدا کرد. تماس با این خط، از طریق موبایل یا خط مستقیم، رایگان است. اگر از کیوسک تلفن عمومی با این شماره تماس بگیرید، نیاز به کارت ندارید. اگر با تلفن کارتی با این شماره تماس بگیرید، لازم نیست روی کارتتان اعتبار داشته باشید. اپلیکیشن چت 1056 یک وسیله ارتباطی جدیدی برای خردسالانی است که احساس می کنند ارتباط نوشتاری برای آنها امن تر است. از طریق اپلیکیشن چت 1056، خردسالان می توانند مشاوره آنلاین و خدمات حمایتی دریافت کنند. اپلیکیشن چت 1056 امکانات جدیدی ارائه می دهد و خردسالان را تشویق می کند که در یک فضای امن درباره خود صحبت کنند. https://www.hamogelo.gr/gr/en/chat-1056

0030-2103306140

[email protected]

https://www.facebook.com/hamogelo.org

شماره 116111

خط تلفنی مرکز مشاوره اروپایی کودکان و نوجوانان، کمک های روانشناسی رایگان برای کودکان و نواجوانان فراهم می کند. این مرکز، به کودکانی که نیاز به کمک و حفاظت دارند کمک می کند و آنها را به مراکز خدماتی و منابع مورد نیاز آنان، متصل می کند. این خط، ، 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز سال فعال است. تماس با این خط رایگان می باشد.

116111

سازمان بین المللی دفاع از کودکان

سازمان بین المللی دفاع از کودکان، به سه روش از حقوق کودکان دفاع می کند: مواردی را که در آنها حقوق کودکان زیر پا گذاشته می شوند، به صورت مستند ثبت می کنند، برای حفاظت بیشتر از کودکان ترویج می کنند و خدمات حقوقی رایگان ارائه می دهند.

0030-2114136664

[email protected]

https://www.facebook.com/DCIGREECE

پراکسیس

پراکسیس از گروه های اجتماعی آسیب پذیر، بدون توجه به جنسیت، گرایش جنسی، قومیت یا گرایش سیاسی و مذهبی، حمایت می کند. آنها از افراد بی خانمان، فقیر و قربانیان قاچاق انسان حمایت می کنند. همچنین به پناهجویان، پناهندگان، خردسالان بدون همراه، کارگران جنسی، معتادان به مواد مخدر، جامعه روما و زندانیان کمک می کنند. خدمات اساسی که توسط پراکسیس فراهم می شوند عبارتند از: خدمات سلامت، مسکن، کمک های روانی، مشاوره حقوقی، ترجمه، مشاوره کاریابی، مشاوره فرهنگی، خدمات ساده بهداشتی (حمام و بسته های بهداشتی)، لباس و کفش. همه این خدمات رایگان هستند. خط تلفن، روزهای دوشنبه تا جمعه، از ساعت 9:00 تا 17:00 فعال است، اما پراکسیس توصیه می کنند که از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرید، زیرا خط تلفن آنها می تواند خیلی شلوغ باشد.

0030-2105205200

[email protected]

https://www.facebook.com/ngopraksis

اپلیکیشن توقف

Download on the app store badge Get it on Google Play badge

اپلیکیشن توقف، به هر کسی که فردی را می شناسد که قربانی قاچاق انسان است، یا وضعیتی را مشاهده کرده است که به نظر می رسد قاچاق انسان است، این امکان را می دهد که در امنیت کامل، درباره آن صحبت کند. از طریق اپلیکیشن توقف، می توانید اتفاق های قاچاق انسان را به صورت ناشناس و امن گزارش دهید. هیچ اطلاعاتی درباره گزارش هایی که فرستاده اید، روی تلفن شما قابل رؤیت نخواهد بود.

آیا در اینترنت، یک آگهی کاری مشکوک مشاهده کرده اید؟

آیا کسی به شما پیشنهاد کاری داده است که به نظر مشکوک می رسد؟

آیا مجبور به کار کردن شده اید یا از شما بهره کشی شده است یا کسی را می شناسید که این اتفاقات برای او افتاده است؟

به ما اطلاع دهید. اگر چیز مشکوکی مشاهده کرده اید، می توانید آن را با دانلود کردن اپلیکیشن توقف، گزارش دهید. وقتی گزارش را ارسال می کنید، مطمئن شوید که در یک جای امن و به دور از آن وضعیت مشکوک هستید.

سازمان STOP THE TRAFFIK در زمینه جلوگیری از قاچاق انسان فعالیت می کند. این اپلیکیشن برای جمع آوری داستان های مربوط به قاچاق انسان در سطح جهان طراحی شده است تا این فعالیت مجرمانه را متوقف کرده و از وقوع مجدد آن جلوگیری کند. ما در زمینه امداد و نجات فعالیت نمی کنیم. هر چند این اپلیکیشن 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته فعال است، اما اگر شخصی در یک خطر فوری قرار دارد و یا جنایتی اتفاق افتاده است، لطفا با مراجع ذیصلاح تماس بگیرید.

گزینه صوتی وجود دارد

آخرین خبرها

RNF24.com یک بستر خبری روزانه است که به زبان های فرانسوی ، عربی و فارسی در یونان اطلاع رسانی می کند. RNF24 که توسط یک تیم تحریریه با تجربه تدوین شده، خلاصه ای از اخبار مهم مربوط به امور پناهندگان ، خبرهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در یونان را در اختیار خوانندگان قرار می دهد. https://www.facebook.com/RNF24Persian