09.02.2023

Результати опитування щодо онлайн безпеки дітей в Україні

Сьогодні ми представляємо наш звіт про результати опитування «Онлайн безпека української молоді», який ми зробили у співпраці з організацією «Навчай для України».

  Click here to read this report in English language.

З початку російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року ризики онлайн експлуатації молоді та грумінгу значно зросли.

Ми, STOP THE TRAFFIK, вважаємо, що ситуація вимагає негайної реакції та превентивних дій для захисту дітей та молоді від експлуатації.

Підвищення ризику спричинене збільшенням кількості дітей, які відвідують школу онлайн, поки батьки знаходяться на роботі. Діти та молоді люди проводять більше часу в інтернеті без нагляду, що створює більше ризиків онлайн експлуатації. Освітня організація «Навчай для України», яка залучає найкращих випускників і талановитих молодих спеціалістів різних галузей до вчителювання у школах-партнерах у маленьких населених пунктах України на 2 роки, також підкреслила брак знань і ресурсів про безпеку дітей в інтернеті.

За підтримки «Навчай для України» ми провели опитування молодих людей, вчителів та батьків з усієї України, щоб оцінити їхні знання проблеми та зрозуміти, наскільки вони усвідомлюють ризики, з якими зустрічаються молоді люди в інтернеті. Розуміючи те, що пережили молоді люди, ризики, з якими вони зустрілися онлайн, і рівень обізнаності в суспільстві, ми можемо забезпечити обмін належною інформацією та порадами для усунення виявлених прогалин у знаннях.

Деякі з висновків включають:

87% молодих людей* бачили підозрілу рекламу чи повідомлення в інтернеті, а 11% сказали, що не знають, як її розпізнати.

46% хотіли б знати більше про те, як залишатися в безпеці в інтернеті.

98% вчителів* вважають за необхідне запровадити онлайн-уроки безпеки в українських школах.

78% батьків* сказали, що вони не впевнені, що знають, як захистити своїх дітей в інтернеті.

*Респонденти опитування

Наступні кроки

Результати опитування допомогли нам визначити ключову інформацію, якою потрібно поділитися, щоб забезпечити безпеку дітей, і сформулювати цілі нашої майбутньої кампанії для запобігання онлайн експлуатації в усій Україні.

Це включатиме:

 • Запуск геотаргетованої кампанії в соціальних мережах, яка розповсюджує відео для дітей та молоді з інформацією про безпеку в інтернеті. Це включатиме веб-сайт з інформацією для молодих людей про те, як залишатися в безпеці в інтернеті та як шукати підтримки.
 • Підтримку вчителів тренінгами та навчальними ресурсами.
 • Підтримку батьків порадами про те, як забезпечити безпеку дітей в інтернеті, і наданння «посібнику для розмови» про те, як обговорити це питання з їхніми дітьми. Ми прагнемо запустити кампанію у Facebook/Instagram, щоб охопити батьків та опікунів у всій Україні відповідною інформацією.

Ви можете знайти звіт за посиланням:

Online Safety for Ukrainian Youth survey findings report English language

Онлайн Безпека для української молоді звіт про результати опитування Українська мова

Latest posts

 • 20.03.24

  Reflections on Combating Human Trafficking

 • 14.03.24

  Why are women and girls so disproportionately affected by exploitation?

 • 01.03.24

  Human Trafficking in Times of Crisis: An Assessment of Risk

 • 09.02.24

  Incorporating Human Trafficking Prevention into Disaster Responses

More posts

Support us

Your donations are vital to enabling us to combat human trafficking. Together we'll stop it.

Donate today

Get the STOP APP

The first of its kind in combining; community empowerment, big data management and anti-trafficking expertise to disrupt, combat and prevent the global issues of human trafficking, modern slavery and exploitation.

About the STOP APP

Download on the App Store Get it on Google Play

Join our global mailing list

News about what we're doing, campaign updates and how you can get involved.

"(Required)" indicates required fields

Taking care of your data

By signing up to our mailing list you consent to receive communications from STOP THE TRAFFIK by email. You can unsubscribe at any time. For more information please visit our Privacy Policy.